یادواره شهید کاوه باید با تمام توان و بسیج دستگاه‌های اجرایی برگزار شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
استاندار خراسان جنوبی بیان داشت: شهید کاوه از شهدای شاخص جمهوری‌ اسلامی ایران است و یادواره شهید کاوه در خراسان جنوبی باید با تمام توان و بسیج دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.
یادواره شهید کاوه باید با تمام توان و بسیج دستگاه‌های اجرایی برگزار شود
 
به گزارش «ایثار»، ششمین نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان خراسان جنوبی با حضور استاندار  برگزار شد.
محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بیان داشت: شهید کاوه از شهدای شاخص جمهوری‌ اسلامی ایران است و یادواره شهید کاوه در خراسان جنوبی باید با تمام توان و بسیج دستگاه‌های اجرایی برگزار شود.
رییس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان خراسان جنوبی در ادامه تاکید کرد: سرکشی از خانواده شهدا، ایثارگران، آزادگان و جانبازان باید طبق برنامه مدون از طریق مسئولان صورت گیرد.
وی اظهار داشت: قوانین بالادستی زیادی در ارتباط با ارائه خدمات به ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد اما متاسفانه در عمل، در بعضی بخش‌ها با مشکل مواجه هستیم که در این زمینه باید توجه شود.
معتمدیان خطاب به مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی تاکید کرد که دستگاه‌ها نسبت به رعایت قوانین ایثارگری مورد ارزیابی قرار گیرند که در مسایلی همچون استخدام اگر دستگاهی کوتاهی کرد، تذکرات لازم از سوی استانداری ابلاغ شود.
در این جلسه حجت الاسلام محمد تقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: شهادت و ایثار سکه‌ای است که دو رو دارد؛ یک طرف سکه انسان و طرف دیگر سکه، خواست خداوند قرار داد. 
وی بیان کرد: نه انسان بدون لطف و اجازه خداوند می‌تواند به مقام شهادت برسد و نه اگر انسانی وجود داشته باشد، ایثار و فداکاری معنا پیدا می‌کند. 
وی افزود: شهدا از تمام هستی و وجود و مزایایی که خداوند به آنان عطا کرده بود، گذشتند تا به این مقام رسیدند. انسانی که طالب فداکاری نباشد به مقام شهادت نمی‌رسد و اینکه عده‌ای چندبار در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت کردند و عده‌ای بی‌تفاوت بودند، برگرفته از این مهم است. 
سردار شهید محمود کاوه یکم خرداد ۱۳۴۰ در روستای بیهود از توابع شهرستان قاینات به دنیا آمد و ۱۱ شهریور ۱۳۶۵ در عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران عراق به شهادت رسید.
​انتهای پیام/
کد مطلب: 301448