کمیسیون ماده 16 ظرفیت خوبی برای حل مشکلات ایثارگران دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
دبیر کمیسیون ماده 16 بنیاد گفت: با حمایت‌هایی که از طرف رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از دبیرخانه کمیسیون انجام شد، روند رسیدگی به پرونده‌های این کمیسیون سرعت بیشتری پیدا کرد و اکنون ظرفیت خوبی برای حل مشکلات ایثارگران فراهم شده است.
کمیسیون ماده 16 ظرفیت خوبی برای حل مشکلات ایثارگران دارد
 
به گزارش «ایثار»، سید ناصر میر عیسی‌خانی در کلاس آموزشی کمیسیون ماده ۱۶ که با حضور عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران برگزار شد با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی کشور، اظهار داشت: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید در این زمینه ورود جدی داشته باشند زیرا مسائل فرهنگی زیربنای سایر مسائل است.
دبیر کمیسیون ماده 16 بنیاد گفت: این کمیسیون بر اساس قانون تسهیلات اشتغال‌زایی با آخرین اصلاحات در سال ۷۴ تشکیل شد چرا که لزوم صیانت جایگاه شغلی ایثارگران با توجه به اینکه قانون جامع استخدامی و اشتغال در دی‌ماه ۹۵ پس از فراز و نشیب‌های بسیار در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تأیید رسید، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
میر عیسی‌خانی تصریح کرد: با حمایت‌هایی که از طرف رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از دبیرخانه کمیسیون انجام شد، روند رسیدگی به پرونده‌های این کمیسیون سرعت بیشتری پیدا کرد و اکنون ظرفیت خوبی برای حل مشکلات ایثارگران فراهم شده است.
عبدالله مرتضوی نیز در این نشست اظهار داشت: 26 مرداد سال 69 مردم ایران شاهد بازگشت آزادگان بعد از سال‌ها تحمل اسارت به کشور بودند.
وی بیان کرد: آزادگان در این روز وارد کشور شدند که این واقعه برای بسیاری از خانواده‌های آن‌ها و کل ایرانیان مسرت‌بخش بود. امروز وظیفه داریم از مجاهدت و مقاومت وصف‌ناپذیر این رسولان انقلاب نسبت به ترویج فرهنگ آزادگی تقدیر و تشکر کنیم.
مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران سپس با اشاره به اجرای قوانین کمیسیون ماده 16 بنیاد افزود: امید است با پیگیری ایثارگران و برنامه‌‌ریزی‌های مسئولان ذیربط، شاهد تحقق کامل مفاد کمیسیون ماده 16 بنیاد باشیم.
مرتضوی در پایان با اشاره به نقش دفاع مقدس و اهمیت آن در تقویت روحیه جهادی در جامعه خاطرنشان کرد: امروز رفتن به سمت روحیه جهادی و انقلابی تنها راهکار برون‌رفت از مشکلات کشور است و برای این کار باید به شهدای دفاع مقدس تأسی کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 301467