داخلی صفحه گیلان خبر
 
بزودی
افتتاح بیمارستان شهید حسین پور شلمانی در لنگرود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
معاون وزارت بهداشت و درمان گفت:تجهیز بیمارستان 137 تخت خوابی شهید مرتضی حسین پور شلمانی آغاز شده است.
 
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان معاون درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در بازدید از بیمارستان در دست ساخت شهید مرتضی حسین پور شلمانی لنگرود گفت:این طرح بزودی تکمیل می شود و به محض پایان کار به وزارت بهداشت و درمان تحویل داده خواهد شد.
قاسم جان بابایی افزود:منتظر تخصیص اعتبار هستیم تا امکانات تکمیلی بیمارستان شامل هتل داری،کاخ داری و مسائل چهار گانه تجهیز را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه قسمتی از تجهیزات پزشکی شامل تخت ها،اکو،سونوگرافی و دستگاه رادیولوژی دیجیتال برای بیمارستان فرستاده شد اضافه کرد:بقیه امکانات قبل از بهره برداری تامین خواهد شد و از نظر تامین تجهیزات پزشکی مشکلی وجود ندارد.
علی نوبخت حقیقی رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه بنا بر گزارشات فنی ارائه شده ، قسمت بیشتر بیمارستان شهید حسین پور شلمانی آماده شده است گفت:با توجه به گردشگر پذیر بودن لنگرود و آمار زیاد حوادث جاده ای این منطقه وجود بیمارستانی که از هر نظر مجهز باشد در لنگرود ضروری است.
مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها،تاسیسات دولتی و عمومی نیز گفت:بیمارستان شهید حسین پور شلمانی  با 100 میلیارد تومان هزینه به زودی به بهره برداری می رسد.
محمد جعفر علیزاده با اشاره به اینکه بیمارستان مجهز به  بخش های تخصصی جراحی داخلی،زنان و زایمان،کودکان و نوزادان اورژانس،درمانگاه،آزمایشگاه و فیزیوتراپی است.
وی با بیان اینکه ساخت بیمارستان شهید حسین پور شلمانی 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد اضافه کرد:برای ساخت بنای بیمارستان 70 میلیارد تومان و برای تجهیز پزشکی داخل بیمارستان 30 میلیارد تومان هزینه می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی  اعلام کرد:امسال برای تکمیل این بیمارستان 11 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که امیدواریم این اعتبار به سرعت تخصیص داده شود.
نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه با بیان اینکه بیمارستان امینی لنگرود بیش از 80 سال قدمت دارد افزود:به دلیل فرسودگی این بیمارستان،ساخت بیمارستان شهید حسین پور شلمانی ضروری است.
مهرداد لاهوتی ابراز امیدواری کرد:این بیمارستان تا هفته دولت تکمیل و به بهره برداری برسد.
انتهای پیام
کد مطلب: 301644