داخلی صفحه قزوین خبر
 
امام جمعه‌ی شهر محمدیه:
آزادگان اسطوره‌های صبر و مقاومت هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹
در آستانه‌ی سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، یادواره شهدای مرداد ماه قزوین و حومه با حضور مسوولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، در آستانه‌ی سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، ولادت امام علی‌النقی(ع) و شهادت حجاج بیت‌الله ‌الحرام، یادواره شهدای مرداد ماه قزوین و حومه با حضور مسوولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران در حسینیه امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد.
در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن موسوی‌موینی امام جمعه‌ی شهر محمدیه با بیان اینکه شهدا مطیع ولایت‌فقیه بودند، گفت: امروز مهمترین وظیفه ما این است که از بیانات و توصیه‌های رهبری اطاعت کرده و در سطح جامعه عملیاتی کنیم تا انقلاب اسلامی از گزند دشمنان در امان بماند.
وی با بیان اینکه آزادگان اسطوره‌های صبر و مقاومت هستند، گفت: این قشر معظم جامعه در زندان‌های رژیم بعث عراق، سختی‌های بسیاری را تحمل کردند ولی ذره‌ای از اعتقادات‌شان کوتاه نیامدند.
امام جمعه‌ی شهر محمدیه افزود: امروز آحاد جامعه به ویژه نسل جوان باید از ایثار و گذشت آزادگان درس گیرند و از آرمان‌های انقلاب اسلامی حراست کنند.
همزمان با این مراسم، یاد و خاطره‌ی سید آزادگان حجت‌الاسلام والمسلمین شهید سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد و سیدالاسرای ایران اسلامی خلبان شهید حسین لشگری گرامی داشته شد.
همچنین در مراسم فوق، مدعوین یاد و خاطره‌ی والدین شهدایی که در مرداد ماه سال‌های گذشته به فرزندان شهیدشان پیوسته‌ بودند، گرامی داشتند.
گفتنی است: مدعوین شرکت‌کننده پس از برگزاری یادواره یاد شده در گلزار شهدای قزوین حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه و نثار گل، با آرمان‌های شهیدان تجدید بیعت کردند.
در این مراسم، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین حضور داشتند.
کد مطلب: 301645