در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج مطرح شد
عزت و اقتدار را در راهبرد ایثار و مقاومت باید جست
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
محمدی بیان کرد: امروز مقاومت در برابر مشکلات اقتصادی و توطئه های دشمن به عنوان یک فرهنگ در ارزش های اسلامی محسوب میشود و عزت و اقتدار را در راهبرد ایثار و مقاومت باید جست.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ،ظهر امروز فتاح محدی معاون سیاسی و امنیتی سابق استانداری کهگیلویه وبویراحمد که خود یکی از آزادگان و رزمندگان جنگ تحمیلی نیز هست،  در سخران پیش از خطبه های نماز جمعه یاسوج ضمن گرامی داشت سالروز ورود آزادگان به کشور، گفت: آزادگان زمانی به کشور خود بازگشتند که میتوان گفت پیوند آزادگان بزرگ‌ایران با اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی محسوب می شد، آزادگان کسانی هستند که در فقدان پیر و مراد خود گریستند و با رهبر و امام خود پیمان دوباره بستند.
 
فتاح محمدی بیان کرد: انقلاب اسلامی در بین انقلاب های دنیا متفاوت است و در پیدایش و انگیزه قیام فرق دارد، این انقلاب متکی بر ارزش های الهی و آرای عمومی است و سبب شد استکبار و استعمار را به تسخیر خود بکشاند، این انقلاب با رهبری امام (ره) رخ داد و دنیا را متحول کرد، در ایدئولوژی انقلاب مبارزه با استکبار و استعمار وجود دارد، و  دشمن همت خود را برای مبارزه با انقلاب از طریق جنگ تحمیلی و ترور نخبگان علمی و فرهنگی بکار گرفتند،که تعداد زیادی به شهادت رسید و در جنگ تحمیلی نیز برخی شهید و تعدای اسیر و شمار جانباز شدند.
 
وی گفت: دشمن امروز برای نسل جوان، هویت های فرهنگی و ارزش های انقلاب را تهدید میکند و باید با بیان شرایط مختلف کشور و ارزش ها توطئه های دشمن را برای جوانان تبیین کرد تا یاس و ناامیدی متوجه جوانان نشود و این وظیفه همه ماست.
 
محمدی گفت: امروز وظیفه ما تبیین این مسیر است و به طور کل آزادگان باید ارزش های دفاع مقدس را تبیین کنند و مشکلات مختلف چهل ساله و عبور و مقاومت در برابر دشمن را بیان کنند و مبارزه همچنان ادامه خواهد داشت.
 
وی بیان کرد: امروز مقاومت در برابر مشکلات اقتصادی و توطئه های دشمن به عنوان یک فرهنگ در ارزش های اسلامی محسوب میشود و عزت و اقتدار را در راهبرد ایثار و مقاومت باید جست و ادامه داد و وعده خداوند بر این است که هرکس خداوند را یاری کند، همچنین خداوند او را یاری میکند و قدم های او را ثبات میبخشد.
 
محمدی افزود: در شرایط حاضر باید تلاش کرد در مسیر مقاومت حرکت کرد تا در آینده شاهد پیروزی و موفقیت بود، ۲۲ بهمن، ۱۳ ابان، عید غدیر، عید قربان، سالروز ورو آزادگان از ایام الهی بوده و باید گرامی و تکریم شوند.
 
وی گفت: دشمن امروز برای نسل جوان، هویت های فرهنگی و ارزش های انقلاب را تهدید میکند و باید با بیان شرایط مختلف کشور و ارزش ها توطئه های دشمن را برای جوانان تبیین کرد تا یاس و ناامیدی متوجه جوانان نشود و این وظیفه همه ماست.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: استقامت در مسیر انقلاب وظیفه ماست اما حفظ ارزش های انقلاب  مهمترین وظایف ماست.
 
محمدی افزود: در زمان اسارت و جنگ تحمیلی، دشمن تمام همت خود را برای به شکست کشاندن انقلاب در برنامه داشت اما همین روحیه مقاومت بود که سبب توقف آنها شد.
 
ابن رزمنده دفاع مقدس با ببان اینکه پیشرفت های ما در حوزه فناوری، دفاعی، علمی، سیاسی و اجتماعی محصول فرهنگ مقاومت است، گفت: امروز با تمام سختی ها راهی به جزء‌ ایستادگی نداریم زیرا در دوران پهلوی تسلیم محض استکبار بودیم اما امروز با مقاومت در اقصی نقاط دنیا آثار اقتدار ما مشخص است، و از طریق مقاومت و پیروی از فرامین ولایت موفق خواهیم شد.
 
انتهای پیام/
کلمات کليدی: آزادگان ؛صبر ومقاومت، الماس های درخشان، 26 مردادماه ، ایثار کهگیلویه
کد مطلب: 301662