گزارش:
آزادگان با صبوری زیباترین تابلو ایثار و مقاومت را ترسیم کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۴
آزادگان، باایمان و عزم راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی رژیم بعث ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه و مقاومت بنا نهادند.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از اسکو، روز 26 مرداد سال 1369، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال‌ها اسارت در اسارتگاه‌های مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.
آزادگان، باایمان و عزم راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی رژیم بعث ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه و مقاومت بنا نهادند و از شکنجه‌های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی‌ترین بندگان به قضای الهی بودند. اینان سینه‌هایی فراخ‌تر از اقیانوس داشتند که از همه بریده و به خدا پیوسته بودند و از قید نفس و نفسیات رهایی یافته بودند. 
و امروز یادآور بازگشت غرورآفرین مردان و زنان آزاده‌ای است که پس از تحمل سال‌ها شکنجه و دوری از عزیزان خویش، به وطن بازگشتند و به انتظار میلیون‌ها ایرانی پایان دادند. در این روز، شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزادمردان به سرانجام و سال‌های نگرانی و شوق دیدار به پایان رسید و وعده الهی تحقق یافت: «و بشر الصابرین».
به همین مناسبت در سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مراد پور امام‌جمعه شهرستان اسکو، کاظمی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه اسکو و غلامحسین یدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دیدار آزادگان رفتند.
در این دیدارها حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مرادپور امام‌جمعه شهرستان اسکو ضمن تقدیر و ارج نهادن به آزادگان سرافراز، مقاومت و ایستادگی این عزیزان را در دوران اسارت، ضامن امنیت، صلابت و بقاء نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و این ایثار و ازخودگذشتگی آزادگان را الگویی مناسب برای همه اقشار جامعه اسلامی در جهت پیشبرد اهداف عالیه انقلاب و اسلام برشمرد.
وی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری عنوان الماس‌های درخشان واقعاً زیبنده این عزیزان می‌باشد چراکه با صبوری خویش زیباترین تابلوی ایثار و مقاومت را برای جامعه بشری خلق کردند.
گفتنی است: شهرستان اسکو 41 آزاده سرافراز  1 آزاده شهید دارد.
انتهای پیام/
خبرنگار: نرگس همزه
کلمات کليدی: ایثار ، آذربایجان شرقی، اسکو، دیدار، آزادگان،
کد مطلب: 301856