​دیدار آزادگان مشهد مقدس با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
نماینده ولی فقیه در استان، آزادگان را نماد ایثار و شهادت توصیف کرد و گفت: شاید در دوران 40 ساله اول انقلاب برای مردم ما جز روز ورود امام راحل، روزی به‌اندازه روز ورود آزادگان شادی و نشاط در مردم ما ایجاد نکرد.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی،آیت الله علم الهدی، شنبه 26 مرداد در دیدار با جمعی از آزادگان سرافراز دفاع مقدس، با بیان اینکه در تحلیل و بررسی توحیدی و اعتقادی 8 سال دفاع مقدس، این جنگ برای ما نعمت و فرصت بود، ادامه داد: جریان 8 سال دفاع مقدس در ابتدای پیروزی انقلاب برای حاکمیت دین نه‌تنها در این کشور بلکه حاکمیت جهانی دین و آمادگی دنیا برای ظهور و فرج مولا، یک مقدمه بود.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی، دفاع مقدس را دگرگون‌کننده ارزش‌ها دانست و افزود: دفاع مقدس، مقدمه‌ای بود که انسان‌ها را متحول کند، ارزش‌ها را دگرگون، معیارها را در زندگی مادی مردم به هم بزند و معیارهای غیرمادی حاکم کند، این مسیر را طی کردید و اوج آن نیز اسارت در دست دشمن بود، چیزی که ما تنها روایتش را از شما شنیدیم و شما آن را از نزدیک حس کردید.
نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: همه ارزش‌ها و معیارها را دفاع مقدس تغییر داد، متأسفانه بعد از دفاع مقدس بر اساس پندارهای غلطی که برخی داشتند و سعی داشتند با تلقین این مسئله، رنج‌های دوران دفاع مقدس و دوران جنگ را از بین ببرند.
آیت الله علم الهدی، جانبازان و آزادگان را دو معجزه دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: معجزه این جنگ دو جریان بود، یکی جریان جانبازان و دیگری جریان آزادگان، بنا بود جنگ را همه فراموش کنند، فضای جنگ که از بین می‌رفت، ارزش‌های جنگ و معیارهای جبهه نیز نابود می‌شد، خوشبختانه این‌گونه نشد، ارزش‌های جبهه، معیارهای ایثار و شهادت به نسل بعد منتقل شد که آثار آن را در مدافعان حرم دیدیم و در نسل سوم و چهارم این‌ها را مشاهده کردیم.
امام جمعه مشهد مقدس با بیان این‌که اصل این اقدامات از روی ندانم‌کاری بود نه از روی غرض، گفت: دو جریان در جنگ به‌عنوان وارث جنگ مطرح شد، جانبازان و آزادگان، این دو جریان سبب شد تا به اینجا، میراث جبهه به نسل‌های بعدی منتقل بشود اما یک‌چیز باقی‌مانده، جانبازان عزیز هر شبانه‌روزشان یک شهادت است و آزادگان به خاطر مرارت‌های شدیدی که در دوران اسارت چه ازنظر روحی و چه جسمی دیدند، برایشان جبهه فراموش‌نشدنی است و جبهه به‌وسیله آنان زنده است. 
نماینده ولی فقیه در استان، آزادگان را نماد ایثار و شهادت توصیف کرد و گفت: شاید در دوران 40 ساله اول انقلاب برای مردم ما جز روز ورود امام راحل، روزی به‌اندازه روز ورود آزادگان شادی و نشاط در مردم ما ایجاد نکرد..
در این مراسم که حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی  و عرفانی مدیرعامل پیام آزادگان نیز حضور داشتند و با خاطره گویی تعدادی از آزادگان  همراه بود، از کتاب «صد و هفتاد و ششمین غواص»، نوشته آزاده سرافراز محمدرضا یزدیان نیز رونمایی شد.
کلمات کليدی: ایثار رضوی، مشهد، آزادگان، خراسان رضوی،
کد مطلب: 301904