آزادگان نماد ایثار و شهادت هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۸
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، آزادگان را نماد ایثار و شهادت توصیف کرد و گفت: شاید در دوران 40 ساله انقلاب برای مردم ما روزی به‌ اندازه روز ورود آزادگان شادی و نشاط ایجاد نکرد.
آزادگان نماد ایثار و شهادت هستند
 
به گزارش «ایثار»، آیت الله علم الهدی، شنبه 26 مرداد در دیدار با جمعی از آزادگان سرافراز دفاع مقدس با بیان اینکه در تحلیل و بررسی توحیدی و اعتقادی 8 سال دفاع مقدس، آن جنگ علی‌رغم مشکلات و سختی‌ها، فرصت‌هایی نیز ایجاد کرد، گفت: دفاع مقدس دگرگون‌کننده ارزش‌ها است. دفاع مقدس، مقدمه‌ای بود که انسان‌ها را متحول، ارزش‌ها را دگرگون و معیارهای حقیقی را حاکم کند.
نماینده ولی فقیه خاطرنشان کرد: همه ارزش‌ها و معیارها را دفاع مقدس تغییر داد. متأسفانه بعد از دفاع مقدس بر اساس پندارهای غلطی که برخی داشتند؛ سعی داشتند رنج‌های دوران دفاع مقدس و دوران جنگ را از بین ببرند.
آیت الله علم الهدی، جانبازان و آزادگان را دو معجزه دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: بنا بود جنگ را همه فراموش کنند. فضای جنگ که از بین می‌رفت، ارزش‌های جنگ و معیارهای جبهه نیز نابود می‌شد اما خوشبختانه این‌گونه نشد. ارزش‌های جبهه، معیارهای ایثار و شهادت به نسل بعد منتقل شد که آثار آن را در مدافعان حرم دیدیم و در نسل سوم و چهارم این‌ها را مشاهده کردیم.
امام جمعه مشهد مقدس گفت: دو جریان جانبازان و آزادگان در جنگ به‌عنوان وارث جنگ مطرح شدند. این دو جریان سبب شد تا به اینجا، میراث جبهه به نسل‌های بعدی منتقل شود.
نماینده ولی فقیه در استان، آزادگان را نماد ایثار و شهادت توصیف کرد و گفت: شاید در دوران 40 ساله انقلاب برای مردم ما روزی به‌ اندازه روز ورود آزادگان شادی و نشاط ایجاد نکرد.
در این مراسم که حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی و عرفانی مدیرعامل پیام آزادگان نیز حضور داشتند، از کتاب «صد و هفتاد و ششمین غواص»، نوشته آزاده سرافراز «محمدرضا یزدیان» نیز رونمایی شد.
​انتهای پیام/
کد مطلب: 301917