داخلی صفحه زنجان خبر
 
​26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به وطن؛
آزادگان، انتقال‌دهنده ارزش‌های انقلاب به نسل‌ امروز جامعه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸
امام جمعه ابهر گفت: آزادگان انتقال دهنده ارزش‌های انقلاب به نسل‌ امروز جامعه است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، حجت‌الاسلام‌ جعفر رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به وطن، عنوان کرد: ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ ، ميهن اسلامى شاهد حضور آزادگان سرافرازى بود كه پس از سال‏‌ها اسارت در زندان‏‌ها و اسارتگاه‌هاى مخوف رژيم بعث عراق، قدم به خاك پاك ميهن اسلامى خود گذاشتند. 
 
وی با تاکید بر اینکه آزادگان با ايمان راسخ خود در برابر همه فشارهاى جسمى و روحى دشمنان ايستادند، ادامه ‌داد: این اسوه‌های استقامت روابط اجتماعى جامعه كوچك اردوگاهى خود را بر پايه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شكنجه‏‌هاى مزدوران بعث هراسى به خود راه ندادند. 
 
این مسئول با بیان این مطلب که آزادگان صبورتر از سنگ صبور و راضی‌ترين كسان به قضاى الهى بودند، ادامه داد: اينان سينه‏‌هايى فراخ‏تر از اقيانوس داشتند كه از همه‏ جا و همه‏ كس بريده و به خدا پيوسته بودند. 
 
وی با اشاره به مهم‌ترین دلیل آزاده نامیده شدن اسوه‌های صبر و استقامت کشور، بیان کرد: آنها آزاده ناميده شدند چون از قيد نفس و نفسيات رهايى يافته بودند. 
 
امام جمعه ابهر ادامه داد: امروز نیز همین آزادگان عزیز و جانبازان بزرگوار و پاسداران حریم دین و دیانت هستند که با جان و دل به مراهی جوانان بسیجی و انقلابی از ارزش‌های انقلاب محافظت کرده و به نسل‌های بعدی منتقل می‌کنند.

انتهای پیام
کد مطلب: 301989