آزادگان با تمام سختی‌ها از امام و انقلاب دفاع کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱
امام‌جمعه شبستر بابیان این‌که آزادگان سال‌ها با مجاهدت خاموش، بسیار سخت و دشوار در اسارت گاه‌های مخوف رژیم بعث عراق و زیر شکنجه‌های وحشتناک بسر بردند در شرایط بد اسارت از امام و انقلاب دفاع کردند
 
به گزارش ایثارآذربایجان شرقی از شبستر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صیف علی‌محمد زاده امام جمعه، با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان در محل نماز جمعه این شهر از آزادگان سرافراز تجلیل و تکریم کرد.

حجت‌الاسلام والمسملین صیف علی محمد زاده در خطبه نماز جمعه این هفته به اشاره به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی تاکید کرد: آزادگان باتحمل سال‌ها رنج و ظلم جلوه‌های بی‌بدیلی از ایستادگی، مقاومت، جان‌فشانی و ولایتمداری را به تصویر کشیده و ثابت کرده‌اند که روحیه انقلابی این ملت روحیه شکست‌ناپذیری است هرچند که برخی‌ها همواره می‌کوشند بر این روحیه و هیمنه ضربه کار وارد کنند.

وی بابیان این‌که آزادگان سال‌ها با مجاهدت خاموش، بسیار سخت و دشوار در اسارت گاه‌های مخوف رژیم بعث زیر شکنجه‌های وحشتناک از امام و انقلاب دفاع کردند، افزود: آزادگان در دوران اسارت عالی‌ترین جلوه‌های فداکاری، صبر، استقامت، پایداری و وفاداری خود به بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)، را نشان دادند.

خاطرات شیرین سالروز بازگشت آزادگان هیچ‌گاه از ذهن مردم پاک نمی‌شود و آزادگان مایه افتخار، سربلندی، عزت و آبروی اسلام و قرآن شدند.

وی ادامه داد : شنیدن از سختی اسارت هرچند آزاردهنده است و هر انسان آزاده‌ای را آزرده می‌کند اما آزادگان با صبر و تحمل خود برای ما افتخار آفریدند و امنیت، آرامش و سربلندی امروز را مدیون فداکاری‌های آنان هستیم.

محمدولی نصیبی از آزادگان سرافراز قبل از خطبه نماز جمعه به نمایندگی از آزادگان شهرستان شبستر از خاطرات دوران اسارت نقل کرد و گفت : دشمن بعثی از آن زمان آغاز اسارت ، جنگ فرهنگی را برای تاثیرگزاری بر رزمندگان اسلام آغاز کرد ولی اسرا با ایستادگی نگذاشتند بر ایمان و اعتقادات لطمه وارد شود.

گفتنی است در ادامه  از آزادگان گرانقدر شهرستان شبستر تجلیل شد.

انتهای خبر

کلمات کليدی: ایثار آذربایجان شرقی،شبستر ،سالروز آزادگان ،نماز جمعه
کد مطلب: 302028
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور