آزادگان از درجه والایی نزد خداوند متعال برخوردار هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۲
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: آزادگان از درجه والایی نزد خداوند متعال برخوردار هستند و خاطرات‌ سختی‌هایی که کشیدند را باید به نسل جوان منتقل کنند.
آزادگان از درجه والایی نزد خداوند متعال برخوردار هستند
 
به گزارش «ایثار»، مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی روز شنبه ۲۶ مردادماه، با حضور حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و جمعی از مسئولان استان، آزادگان و خانواده‌های آنان در مجتمع لاله شهر ایلام برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در این مراسم ضمن گرامی‌داشت سالروز ورود آزادگان به کشور، اظهار داشت: آزادگان از درجه والایی نزد خداوند متعال برخوردار هستند و خاطرات‌ سختی‌هایی که کشیدند را باید به نسل جوان منتقل کنند.
حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار با تاکید بر اینکه همه باید قدردان آزادگان باشیم، افزود: آزادگان باید برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعدی و برای اعتلای روحیه ایثارگری در میان نسل جوان تلاش کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیز در این مراسم از آزادگان به عنوان نماد ایثار و مقاومت یاد کرد و اظهار داشت: آزادگان دین خود را به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ادا کردند.
اسدالله تولیده با بیان سختی‌هایی که آزادگان در دوران اسارت متحمل شده‌اند، تصریح کرد: آزادگان سرافراز در طول دوران اسارت با شکنجه‌های بی‌امان سفاکان بعثی، صبر و استقامت می‌ورزیدند و امروز خاطرات دوران اسارت آزادگان در انتقال فرهنگ مقاومت و ایستادگی و همچنین روحیه شهادت طلبی و ایثار به نسل جوان بسیار موثر خواهد بود.
وی افزود: همه مسئولان و مردم باید راه صبر و استقامت آزادگان را در شرایط کنونی، پیشه خود کرده و در برابر توطئه‌های دشمنان، هیچگاه سر تسلیم فرود نیاورند.
مدیرکل بنیاد ایلام بر ضرورت تکریم جامعه ایثارگری تاکید کرد و افزود: آزادگان حق بزرگی بر گردن آحاد مردم و مسئولان دارند، و تکریم آنان بر همگان واجب است.
وی لزوم انتقال روحیه مقاومت آزادگان به نسل جوان را یادآور شد و ادامه داد: آزادگان و خانواده آنان گنجینه‌های ارزشمندی برای استمرار و انتقال فرهنگ دفاع مقدس هستند و تلاش ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران بر آن است که همواره در راستای ترویج و انتقال این فرهنگ تلاش کنیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 302140