فرمانده سپاه آذربایجان شرقی:
آزادگان در اسارت، کار زینبی مشق کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
فرمانده سپاه آذربایجان شرقی با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به کشور از 26 مرداد به عنوان روز عزت و افتخار ملت ایران در تقویم یاد کرد و گفت: آزادگان ما نمونه ای از کار زینبی را در دوران دفاع مقدس مشق کردند،
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در همایش آزادگان در مرکز همایش های بین المللی تبریز افزود: حضرت زینب اولین اسیری بود که اسارت را به آزادگی تبدیل کرد و دشمن زبون را به خاک مذلت نشاند. حضرت زینب علیرغم اینکه اسیر بود اما سفیر بعثت ، غدیر و عاشورا شد.
 
وی ادامه داد: در خاطرات مأموران صلیب سرخ آمده که ما وقتی به آزادگان ایرانی در دوران اسارت سرکشی می کردیم شرایط آنها با اردوگاه های اسرای جنگ در کشورهای دیگر کاملاً متفاوت بود. در اردوگاه های اسرای جنگ در کشورهای دیگر، سرخوردگی، افسردگی و خودزنی و خودکشی مشاهده می کنیم ولی در اسرای ایرانی نشانی از افسردگی مشاهده نمی شود چراکه آزادگان ما اردوگاه های عراق را به میدان مبارزه دیگری با دشمن تبدیل کردند.

سردار خرم به اخلاق اسلامی آزادگان اشاره کرد و گفت: در سیره سید بزرگوار عباس ابوترابی فر روایت کرده اند که می گفت: من حتی حاضر نیستم شکایت عراقی مسلمان را به اجنبی بکنم.

سردار خرّم افزود: جهاد فی سبیل الله شهادت و جراحت و اسارت دارد اما همه این ها با جلالت و شکوه همراه است و آزادگان ما آیه «فاستقم کما امرت» را در دوران دفاع مقدس عینیت بخشیدند.

وی با مقایسه دوران دفاع مقدس با دوران فعلی اظهارداشت: اگر انسان در شرایط سخت، مقاومت کند حتماً به نصرت و پیروزی دست خواهد یافت. آزادگان ما در دوران دفاع مقدس با «مقاومت فعال» این را تجربه کردند و ما نیز امروز با همین راهبرد دشمنان را به عقب نشینی وادار کرده ایم. مقاومت فعال یعنی اگر دشمن به شما تعرضی کرد شما در مقابل آن عکس العمل نشان دهید. در اواخر جنگ، آمریکا هواپیمای ما را در خلیج فارس ساقط کرد نتوانستیم عکس العمل نشان دهیم، اما امروز تعرض دشمن در تنگه جبل الطارق را بی پاسخ نمی گذاریم.

سردار خرم اضافه کرد: روزی شاه این مملکت می گفت: «به جنوب می روم دست انگلیسی هاست، به شمال می روم دست روس هاست» ولی امروز به برکت راهبرد «مقاومت فعال» همین انگلیسی ها جرات اقدام علیه ما را ندارند. این ها دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: استقامت و آزادگی را آزادگان در اردوگاه های عراقی سرودند و همان استقامت و آزادگی را سی سال بعد شهید حججی سرود، این همان فرهنگی است که شما آزادگان خلق کردید. شیخ زکزاکی را ببینید. اگر خداوند اراده کند تا نهضتی را برجسته کند هیچ قدرتی نمی تواند مانع شود. امیدوارم خداوند متعال این سرافرازی را به عنوان تاج کرامت بر سر ملت ایران حفظ کند.

اتمام پیام
کد مطلب: 302168