همایش تجلیل از آزادگان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
همزان با ۲۶ مردادماه همایش بزرگ تجلیل از آزادگان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، فریبرز نجفی ظهر امروز در همایش بزرگ تجلیل از آزادگان استان با اشاره به 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به وطن اظهار داشت: بزرگداشت آزادگان و بازگشت اسرای بزرگوار به وطن و یاد و خاطره شهدای اسلام را در این برنامه گرامی می‌داریم.
وی با اشاره به هدف برگزاری همایش تجلیل از آزادگان استان افزود: باید فرهنگ مقاومت، ایثار، پیداری و ایستادگی در مقابل دشمنان نهادینه شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دشمنان اسلام و ایران سال‌ها است که از راه‌های مختلف به دنبال نابودی مسلمانان بوده اما مردم بصیر ما با پایداری و استقامت، مشکلات متعدد را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارند.
نجفی خاطرنشان کرد: آزادگان، الگوی عینی و واضح در جامعه برای پایداری، استقامت و ایثار بوده و این گونه برنامه‌ها، راهی برای الگوسازی پایداری است.

وی اضافه کرد: استان جهارمحال و بختیاری افتخار وجود 508 آزاده جنگ دفاع مقدس را داشته که 16 نفر از این آزادگان به درجه شهادت نائل شدند.
نماینده آزادگان چهارمحال و بختیاری در ادامه همایش گفت: آزادگان مصداق واقعی آیه شریفه «اَلَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللّهُ ثُمَّ استَقاموا» هستند.
نژادعلی عظیمی افزود: آزادگان با افتخار به جبهه رفته، توفیق اسارت نصیبشان شد، شامل آیه شریفه قرآن شده و هیچ ترس و اندوهی در درونشان نبود.
وی بیان کرد: آزادگان چهارمحال و بختیاری از جمله کسانی هستند که هیچگاه برای کوچکترین خبر، تسلیم سربازان عراقی نشدند.
امروز زمان ایستادگی در برابر ترفندهای دشمن است
همچنین نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی تهران حجت الاسلام والمسلمین علی‌اصغر صالح‌آبادی در این همایش با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: آزادگان سال‌های سال در بند دژخیم‌ترین رژیم، یعنی رژیم بعثی صدام قرار داشتند.
وی افزود: بسیاری از اسرا بارها و بارها زیر بار شکنجه‌های طاقت فرسای بعثیان بیهوش شدند اما یکبار اظهار ناراحتی، ترس و تردید نکردند.
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی تهران  در ادامه اظهارداشت:  کافی نیست که انسان اعلام ایمان کرده، شهادتین را بر زبان جاری کرده و اظهار مسلمانی نماید، بلکه باید در کوره های سختی زمانه در مسیرالله استقامت ورزیده و ایستادگی کند.
صالح‌آبادی با بیان اینکه افرادی در یک دوره اهل ایمان، مبارزه و دفاع از انقلاب بودند ولی بر اثر فشارهای ایجاد شده از مسیر برگشته و متزلزل شدند، خاطرنشان کرد: امتحانات الهی گاهی با سختی است و گاهی با قرار گرفتن در شرایط مادی و ظواهر دنیوی می‌باشد.
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی تهران با اشاره به سخن ارزشمند امیرالمؤمنین علی (ع) در نهج البلاغه تصریح کرد: امتحانی به عنوان استدراج وجود داشته که خداوند به ترتیب امتحانات مختلف را برای بندگانش بوجود می‌آورد که برخی از آن‌ها قرار گرفتن در آسایش رفاهی است. کسانی در سختی‌ها، ایمان خود را حفظ کرده اما در شرایط آسان، ظواهر دنیا در آنها تأثیر گذاشته و سست شدند.
وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم، کلمه توحید، ایمان، اعتقاد درست و مسیر حق را به شجره طیبه تشریح کرده است، افزود: ایمان خدا، حرام و حلال الهی، ارزش‌های دینی و اخلاق اسلامی همچون درخت طیبه بوده و اصل و ریشه آن با تغییر شرایط و امکانات تغییر نمی‌کند.
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی تهران با بیان اینکه شرایط اقتصادی و سیاسی نباید بر مؤمن و ایمان او تأثیر بگذارد،گفت: مؤمن همانند کوهی استوار بوده که تندبادها و طوفان‌ها او را به لرزه در نمی‌آورد.
صالح آبادی با اشاره به شرایط سخت تحریم در ایران خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر در سخت‌ترین شرایط اقتصادی قرار داشته و دشمن تمام توان خود را به صحنه آورده است.
وی تصریح کرد: اکنون زمان ایستادگی و مقاومت در برابر ترفندهای دشمن بوده و حتی منحرف شدن برخی افراد از مسیر الهی و انقلابی نباید بر ما تأثیر بگذارد.
انتهای پیام/ ع
کد مطلب: 302169