روز ورود آزادگان به میهن، برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه گفت: یکی از برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی متعلق به آزادگان صبور و سرافرازی است که در 26 مرداد 69 و در میان شادی و شور و شعف مردم به میهن اسلامی بازگشتند.
روز ورود آزادگان به میهن، برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین هادی عسگری مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه در مراسم بزرگداشت 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی در کرمانشاه از 26 مرداد به‌ عنوان یکی از خاطره‌انگیزترین و به‌یادماندنی‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی یادکرد.
حجت‌الاسلام عسگری گفت: یکی از برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی متعلق به آزادگان صبور و سرافرازی است که در 26 مرداد 69 و در میان شادی و شور و شعف مردم به میهن اسلامی بازگشتند.
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه اظهار داشت: 29 سال از آن زمان و روزهای به‌ یاد ماندنی می‌گذرد و ملت قدرشناس ایران اسلامی همچنان خاطره شیرین آن ایام فراموش ناشدنی را پاس داشته و لذا هیچ‌گاه آن معرفت‌ها، استقامت‌ها و مردانگی‌های آن مردان بزرگ و آن اسطوره‌های صبر و مقاومت را از یاد نخواهد برد.
وی ادامه داد: همه آحاد ملت به این دلاورمردان عشق می‌ورزند چراکه آنان را مردانی به‌جای مانده از نسل شهیدان، از نسل مردان صادق و از تبار مردانی می‌دانند که یادآور ایثار، فداکاری و رشادت در دوران دفاع مقدس هستند.
حجت‌الاسلام عسگری با اشاره به این مطلب که از میان 42 هزار آزاده سرافراز کشور تعداد 36 هزار نفر از ایشان رزمندگان دلاوری بوده‌اند که در حین اسارت مجروح و آماده شهادت بودند، خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام‌شده مشخص‌شده است تعداد 500 تن از آزادگان عزیز ما در طول دوران اسارت در زیر شکنجه‌های سخت رژیم بعثی به درجه رفیع شهادت نائل‌ آمدند.
وی افزود: از کل آزادگان ایران اسلامی بیش از یک هزار نفر از آنان در طول سال‌های اسارت قریب به 10 سال دور از چشم ناظران بین‌الملل و صلیب سرخ جهانی بودند؛ از آن جمله می‌توان به دلاورمردانی همچون شهید حسین لشگری اشاره کرد که 18 سال تمام در زندان‌های مخوف رژیم بعث عراق و در زیر شکنجه‌های سخت به سر برد که 14 سال آن را در سلول انفرادی به ابعاد دو متر در سه متر گذران کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 302256