آزادگان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان تجلیل شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۱
۲۲ آزاده سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به مهین اسلامی مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.
 
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  غلام‌حیدر زورقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: پایداری، استقامت و شکیبایی اسرای ایرانی در مقابل سخت‌ترین شکنجه‌های دوران اسارت در دست دژخیمان صدامی بی‌‍نظیر و درس بزرگی برای ادامه مقاومت ملت ایران در مقابل مشکلات است.
غلام‌حیدر زورقی آزادگان را شهدای زنده نامید و افزود: ایثارگری و رشادت جهادگران در دوران دفاع مقدس به گونه‌ای رقم خورد که از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با افتخار لقب سنگرسازان بی سنگر نام گرفتند.
او تاکید کرد: سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ۲۲ آزاده، ۶۰ شهید، ۱۲۶ جانباز و چهار هزار و ۶۱۴ رزمنده در دوران دفاع مقدس و سازندگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۲۶ مرداد سالروز عجین شدن اشک و لبخند‌ها و پیوند دهنده لحظات به یادماندنی پایان انتظار یعقوب‌ها برای وصال یوسف‌هایی است که هم‌چون پرستو‌های عاشق از قفس رنج اسارت رژیم جنایت‌کار صدام با عزت و سربلندی آزاد شدند.
۲۶ مرداد ۱۳۶۹؛ این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت نخستین مبادله اسرا میان دو کشور ایران و عراق به روز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی ثبت شده است.
 
کد مطلب: 302352