تجليل از آزادگان شهرستان ري
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲
آيين تجليل از آزادگان سرافراز شهرستان ري با حضور خانواده هاي آنان و مسئولان شهرستان برگزار شد.
تجليل از آزادگان شهرستان ري
 
به گزارش خبرگزاري صدا و سيما؛ رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان ري گفت: در اين مراسم که با همکاري اين بنياد و شهرداري منطقه 20 برگزار شد؛ از ۴۸۶ آزاده سرافراز شهرستان همزمان با ٢٦ مرداد سالروز بازگشت نخستین گروه آزادگان به میهن اسلامی تجليل و قدرداني شد.
حسین نصرالله افزود: تعدادي از اين آزادگان از زندانيان سياسي قبل از انقلاب اسلامي و بيش از 450 نفر از آنان آزادگان دوران دفاع مقدس هستند.
وي اظهارداشت: در مراسم امروز نزديک به هزار نفر از خانواده ها و آزادگان براي گراميداشت سالروز بازگشت نخستين گروه آزادگان به کشور جمع شدند.
رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان ري با تاکيد بر گراميداشت روزهاي مربوط به دفاع مقدس،گفت: اگر بخواهيم فرهنگ ايثار و شهادت را ترويج دهيم يکي از راه­هاي آن بزرگداشت همين مناسبت­ها­ست.
نصرالله افزود: در اين گونه مراسم ها علاوه بر اين که آزاده ها جمع مي شوند و همديگر را ملاقات مي کنند، مردم نيز متوجه مي شوند کساني بوده اند که دوران اسارت را گذرانده اند تا مملکت امروز به اين امنيت پايدار برسد.
وي درباره استفاده از تجربيات آزادگان گفت: طرحي به نام فرهنگ اعلام در کشور اجرا شده است که در آن خاطرات دوران اسارت و هر آنچه مربوط به ايثارگري است جمع آوري و نگهداري مي شود تا در مواقع مختلف به صورت تاريخ شفاهي از آن استفاده شود.
در ادامه شهردار منطقه 20 نيز گفت: اگر قرار باشد جامعه اي به تعالي برسد يکي از ارکان اين اتفاق الگوهاي جامعه هستند.
فرهاد افشار افزود: آزادگان جزو اقشاري هستند که ثابت کرده اند به واسطه ايمان والا به عنوان الگو مي توانند در جامعه تجلي داشته باشند و يکي از وظايفي که بر عهده مديران کشوري و شهري است برجسته کردن نقش اين الگوها در جامعه است.
وي اضافه کرد: اگر اين امر در راستاي حفظ ارزش ها انجام شود آزادگان با تجربه اي که در طول اسارت کسب کرده و با ايثارگري هايي که در اين دوران داشته اند و با ظهور اين اتفاقات در عملکردشان مي توانند به عنوان الگو نقش آفريني کنند.
افشار گفت: به ظهور رسيدن اعتقادات آزادگان در رفتار اجتماعي و فردي آنان مي تواند در جامعه اثربخشي داشته باشد.
کد مطلب: 302368