استمرار جامعه اسلامی بر پایه غدیر است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
تبریز- ایرنا- فرماندار شهرستان ویژه مرند با اشاره به انسان‌ساز و تمدن‌ساز بودن غدیر گفت: رمز استمرار و مانایی جامعه، تمسک به فلسفه غدیر است.
 
به گزارش ایرنا، داود گرشاسبی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز آزادگان در شهرستان مرند ضمن اشاره به فرارسیدن عید غدیر خاطرنشان کرد: غدیر، عید الله‌اکبر و جزو اعیاد بزرگ جهان اسلام بوده و تمامی رفتارهایی که بعد از غدیر در جامعه انجام‌شده مبتنی بر غدیر است.
وی بابیان اینکه اولین مدافع غدیر و ولایت حضرت زهرا(س) است گفت: جمهوری اسلامی بر پایه سه اصل مردم، ارزش‌های الهی و رهبری دینی که از غدیر برای ما مانده، شکل‌گرفته است.
فرماندار شهرستان ویژه مرند افزود: امروز باید برای حفظ جامعه، علاوه بر مردم و ارزش‌های الهی، رهبری دینی را داشته باشیم.
گرشاسبی اظهار داشت: فلسفه غدیر، اجتماع ساز، تمدن ساز و انسان‌ساز بودن می‌باشد و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز مبتنی بر فلسفه جامعه‌ساز بودن غدیر است.
فرماندار مرند تأکید کرد: برای داشتن انسان‌های آزاده، متدین و اخلاق مدار، رفتارهای غلط که موجب ایجاد گسست در جامعه می‌شود باید پایان یابد.
وی گفت: ما باید به همان مدار و ارزش‌های اخلاقی که مبتنی بر اسلام و قاعده فکری و رفتار شیعه است برگردیم.
فرماندار مرند بابیان اینکه موفقیت ما، استمرار غدیر و جمهوری اسلامی است تأکید کرد: در شرایط و فضای کنونی، باید تربیت انسان را که خواسته مقام معظم رهبری است تحقق‌بخشیم.
وی یادآوری کرد: جمهوری اسلامی محصور در شرایط و زمان نیست و هرلحظه باید خود را بروز کرده و مانایی جمهوری اسلامی و استمرار ارزش‌ها را نهادینه کنیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مرند نیز آزادگان را در هنگام اسارت، سفیر جمهوری اسلامی بیان کرد و گفت: آزادگان کمک بسیاری در رسیدن به هدف جمهوری اسلامی در جنگ کردند.
حسین داوری اظهار داشت: دیدار با خانواده‌های آزادگان، برگزاری مسابقات ورزشی و سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ازجمله برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در شهرستان مرند است.
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی، مرند، آزادگان
کد مطلب: 302383