نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی:
حماسه آزادگان غرورآفرین و فراموش نشدنی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۷
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از آزادگان این شهرستان گفت: حماسه آزادگان؛ غرور آفرین و فراموش نشدنی است به خصوص آزادگانی که خود فرهنگی بودند و به ندای امام راحل لبیک گفتند و در راه ایثار و فداکاری و شهادت قدم گذاشتند.
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از ملکان، چهارشنبه 30 مرداد 1398 حجت الالسلام حافظ زمانی امام جمعه ملکان با حضور سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی؛ محمدباقر خانی فرماندار؛ حمید نیکجو رئیس اداره آموزش و پرورش؛ رسول دیانتی رییس بنیاد و سایر مسئولین ادارات از آزادگان شاغل و بازنشسته آموزش و پرورش تجلیل کرد.
خانی فرماندار ملکان با تبریک عید سعید غدیرخم و تقارن آن با سالروز ورود اولین گروه از آزادگان به میهن اسلامی گفت: آزادگان عزیز با تحمل سختیهای فراوان دوران اسارت، تکلیف شرعی خود را در قبال انقلاب اسلامی ایران ایفا کردند.
وی افزود: آزادگان عزیز با تمامی سختی های دوران اسارت از امام و انقلاب دفاع کردند و برخی از آنها زیر شکنجه های رژیم بعثی عراق به فیض شهادت نائل شدند و به همین دلایل نماد عینی ولایت پذیری و ولایت مداری بودند و هستند.
در ادامه خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی آزادگان را سفیران کشورمان در دوران اسارت خواند و گفت: حماسه آزادگان؛ غرور آفرین و فراموش نشدنی است به خصوص آزادگانی که خود فرهنگی بودند و به ندای امام راحل لبیک گفتند و در راه ایثار و فداکاری و شهادت قدم گذاشتند.
نیکجو رییس اداره آموزش و پرورش ملکان نیز به تشریح مسائل و مشکلات ایثارگران به خصوص آزادگان عزیز پرداخت و گفت: زحمات و جانفشانی های ایثارگران و شهدا با هیچ چیز قابل مقایسه نیست چون که آنها به خاطر دفاع از میهن به فرامین امام راحل لبیک گفته بودند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و اکنون وظیفه ما مسئولین و مردم است که از ایثارگری های آنان تجلیل نموده و به مشکلات امروز آنان رسیدگی نماییم.
گفتنی است در پایان از آزادگان بازنشسته و شاغل در آموزش و پرورش با تقدیم لوح سپاس تجلیل شد.
 انتهای پیام/
کلمات کليدی: ایثار. آذبایجان شرقی. ملکان. تجلیل، آزادگان فرهنگی
کد مطلب: 302688