داخلی صفحه ایلام خبر
 
بیش از ۳ هزار ایثارگر در ایلام بیکار هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: سال گذشته ۱۴۷ نفر استخدام دولتی و ۸۶۳ ایثارگر نیز وام خوداشتغالی دریافت کردند، این درحالی است که ۳ هزار و ۹۲۰ نفر از جامعه ایثارگران استان ایلام بیکار هستند.
بیش از ۳ هزار ایثارگر در ایلام بیکار هستند
 
به گزارش ایثار به نقل از خبرگزاری فارس؛ اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۹۲۰ نفر از جامعه ایثارگران استان ایلام بیکار هستند. اشتغال یکی از مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری است و اشتغال‌زایی و توسعه کسب و کار پویا و فعال برای جامعه ایثارگر، مهمترین اولویت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در رفع مشکل اشتغال است.
وی افزود: فرهنگ سازی در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی، یکی از چالش‌های پیش روی بنیاد است لذا باید نگاه و فرهنگ حاکم بر مقوله اشتغال در کشور اصلاح شود تا بتوانیم به چشم اندازهایی که برای تحقق اشتغال ترسیم شده، دست یابیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار داشت: در راستای اشتغال‌زایی جامعه ایثارگران سال گذشته ۱۴۷ نفر استخدام دولتی و ۸۶۳ ایثارگر نیز وام خوداشتغالی دریافت کردند.
وی خاطرنشان کرد: تقویت حضور ایثارگران در بخش‌های خصوصی بزرگ و فعال، بهبود فضای کسب و کار ایثارگران با استفاده از طرح‌های خود اشتغالی، از مهمترین اقدامات بنیاد در جهت توسعه کارآفرینی و رفع دغدغه‌های جامعه معزز شاهد و ایثارگر در این حوزه است.
تولیده تصریح کرد: رفع مشکلات جامعه معزز شاهد و ایثارگر در زمینه اشتغال‌ نیازمند همگرایی و هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرائی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بیان داشت: از هر ۱۰۰۰ نفر در کشور ۶ نفر ایثارگر وجود دارد، در حالیکه این آمار در استان ایلام از هر ۱۰۰۰ نفر ۲۰ نفر است.
لازم به ذکر است؛ استان ایلام با ۳۴۰ آزاده ۳۰۰۰ شهید و بیش از ۱۲ هزار جانباز رتبه اول ایثارگری نسبت به جمعیت را در کشور دارد.
انتهای پیام/970821
کد مطلب: 302779