داخلی صفحه قزوین خبر
 
یادواره شهیدان سرلشگر خلبان بابایی و لشگری برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از برگزاری یادواره شهیدان سرلشگر خلبان عباس بابایی و حسین لشگری در 17 مرداد ماه خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اظهار کرد: یادواره شهیدان سرلشگر خلبان عباس بابایی و حسین لشگری پنج‌شنبه 17 مرداد ماه سال جاری ساعت 17:30 تا 19 در حسینیه امامزاده‌حسین(ع) برگزار می‌شود.
وی افزود: این مراسم به منظور تبیین رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهیدان بابایی و لشگری و نقش آنها در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطرۀ شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برپا خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین عنوان کرد: مراسم فوق با حضور مسؤولان، مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر و نیروهای مسلح و هوایی برگزار می‌شود.
این مسؤول با اشاره به ویژگی‌های رفتاری شهیدان بابایی و لشگری بیان کرد: باید این ویژگی‌ها بخوبی برای آحاد جامعه بویژه جوانان تبیین و بازگو شود تا از سیره و منش آنها الگو بگیرند.
وی افزود: اگر قشرهای مختلف مردم از صفات اخلاقی شهیدان یاد شده الگوبرداری کنند، قطعاً گره‌گشای بسیاری از مشکلات آنها خواهد بود، به همین دلیل می‌طلبد که مسؤولان بیشتر در معرفی سیره‌ی این شهدا تلاش کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در پایان یادآور شد: البته تاکنون در معرفی ابعاد زندگی شهیدان بابایی و لشگری اقداماتی انجام شده ولی کافی نیست و در این راستا بایستی با تولید آثار فاخر هنری و فرهنگی گام‌های جدی‌تر برداریم.
کد مطلب: 302906