داخلی صفحه قزوین خبر
 
پوشش یادواره شهیدان سرلشگر خلبان بابایی و لشگری در شبکه قزوین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴
صدا و سیمای مرکز قزوین یادواره شهیدان سرلشگر خلبان عباس بابایی و حسین لشگری را بصورت زنده پخش می‌کند.
 
به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، معاونت سیمای قزوین، علاوه بر پوشش زنده یادواره شهیدان سرلشگر خلبان بابایی و لشگری، تولید و پخش مستند‌گزارشی با موضوع بازخوانی خاطرات شهید عباس بابایی را در دستور کار دارد.
این مستند 30 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی گروه تولیدات بسیج مرکز قزوین با حضور نسل جوان تصویربرداری شده است و دانشجویان و دانش آموزان در کنار قبر شهید، کتاب خاطرات وی را بازخوانی می‌کنند.
همچنین تا روز برگزاری یادواره، برنامه‌های روزانه سیما به این موضوع اختصاص پیدا می‌کند و به همین مناسبت فیلم سینمایی «شوق پرواز» که یادآور رشادت‌های شهید عباس بابایی در دوران دفاع مقدس است، از شبکه قزوین پخش می‌شود.
رادیو قزوین نیز از 15 تا 17 مرداد در برنامه‌های «روشنا» و «زندگی سلام» با حقایق پور، مدیرکل بنیاد شهید استان قزوین و همچنین دبیر برگزاری یادواره ارتباط  تلفنی برقرار می‌کند.
یک مستند رادیویی هم روز سه شنبه ساعت 12 با موضوع ارادت و شناخت مردم نسبت به شهید بابایی از رادیو قزوین روی آنتن می‌رود.
معاونت خبر هم علاوه بر پوشش خبری این مراسم، دو گزارش تولیدی برای شهید بابایی، پوشش گزارش خبری برای شهید لشگری و بابایی در روز پنجشنبه، یک گزارش تولیدی برای شهید لشگری را در برنامه‌های خود پیش بینی کرده است.
گفتنی است یادواره شهیدان سرلشگر خلبان بابایی و لشگری روز پنج‌شنبه ۱۷ مرداد در حسینیه امامزاده‌ حسین(ع) شهر قزوین برگزار می‌شود.
کد مطلب: 302913