داخلی صفحه قزوین خبر
 
با حضور امیر هادیان برگزار شد
یادواره شهیدان سرلشگر خلبان بابایی و لشگری در قزوین
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶
یادواره شهیدان سرلشگر خلبان عباس بابایی و حسین لشگری در حسینیه امامزاده‌ حسین(ع) و با حضور معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش برگزار شد.
 
به روابط عمومی نهاجا، مراسم یادواره شهیدان سرلشگر خلبان عباس بابایی و حسین لشگری با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش، مسئولان استانی، خانواده‌های شاهد و ایثارگر و فرماندهان نیروهای مسلح و مردم شهید پرور در حسینیه آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار شد.
امیر سرتیپ دوم خلبان محمود انصاری از پیشکسوتان نهاجا، ضمن بیان خاطراتی از شهیدان بابایی و لشگری و ذکر خصوصیات اخلاقی و بزرگ منشی این دو شهید بزرگوار با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر اینکه زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار کرد: هر کسی در هر کجای جهان که با خداوند باشد بزرگ و عزیز می‌شود چراکه عزت دست باری تعالی است.
وی تاکید کرد: اگر می بینید که شهیدان بابایی و لشگری به افتخار همه جهان تبدیل شده‌اند، به خاطر سبک زندگی و اخلاق نیکوی این شهیدان بزرگوار است و این انسان‌ها سرشار از مبارزه با نفس، از خودگذشتگی و ساده زیستی بودند و باید در کتاب‌های درسی گنجانده و تدریس شود.
امیر انصاری با بیان اینکه شهید بابایی تنها محدود به استان قزوین و ایران اسلامی نیست بلکه متعلق به جهان اسلام و دنیا است و در همه عرصه‌ها اثر گذار بود اظهار کرد:ساده زیستی شهید بابایی بی نظیر بود به گونه‌ای رفتار می‌کرد که سربازان هم متوجه نمی‌شدند که او فرمانده است و باید این درس‌های بزرگ را ثبت و حفظ کرد.
این پیشکسوت نهاجا در پایان با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی همه کشورها از رژیم  بعثی حمایت می‌کردند، گفت: شهید بابایی نقش بسزایی در دفاع مقدس داشت چراکه وقتی یک مومن وارد کارزار شود پیروز خواهد.
گفتنی است: بعد از پایان مراسم، مدعوین بر مزار شهید بابایی حضور یافته و ضمن قرائت فاتحه و نثار گل، یاد و خاطره‌ی این شهیدان بزرگوار را گرامی داشتند.
کد مطلب: 302915
مرجع : نهاجا