داخلی صفحه قزوین خبر
 
آزادگان محفل فکری تشکیل بدهند و در استان نقش آفرینی کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در گردهمایی پیشکسوتان بسیجی آزاده گفت: آزادگان ما بخاطر پیروی از قرآن، در تمام دنیا ممتاز هستند، لذا نیاز داریم آزادگان محفل فکری تشکیل بدهند و تلاش کنند در بخش‎های مختلف استان نقش آفرینی داشته باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندۀ ولی فقیه در استان، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در گردهمایی پیشکسوتان بسیجی آزاده، که به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در سالن اجتماعات شهید حسن‌پور سپاه برگزار شد، اظهار کرد: ایامی که یادآور خاطره بازگشت شما آزادگان به میهن اسلامی است، فراموش نشدنی است و این روز را تبریک عرض می‌کنم.
وی تصریح کرد: همۀ ملت ایران چشم‌انتظار بازگشت آزادگان سرافراز بودند و خانواده‌های شما نیز بیش از همه انتظار می‌کشیدند و ورود شما عزیزان به میهن اسلامی باعث خوشحالی همۀ ملت ایران شد.
امام جمعه قزوین با بیان اینکه آزادگی ارمغان توحید و اخلاص است، خاطرنشان کرد: آزادگی یعنی دل بریدن از همه چیز و دل بستن به خدا؛ برای شما این فرصت در سال‌های اقامت در زندان‌های سخت رژیم منحوس بعثی تجربه و تمرین شد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: آزادگان ما در مقایسه با اسرای تمام جنگ‌هایی که در دنیا رخ داده است، ممتاز هستند چرا که آزادگان ما دل در گرو قرآن دارند که آیه آیۀ آن رمز و راز استقامت، دلداری و عهد و پیمان با خدا نگهداشتن است.
وی افزود: در مکتب اسلام و اهل بیت(ع) انسان‌های پیرو قرآن و ائمه اطهار(ع) در هر کجای عالم که باشند، آزاده محسوب می‌شوند و حتی زندان هم نمی‌تواند سرمایۀ آزادگی که برخاسته از قرآن، نهج‌البلاغه و مکتب اهل بیت(ع) است را از ما بگیرد.
آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: باید از این سرمایۀ معنوی که شما سالیان سال برای آن رنج‌های بسیاری را متحمل شدید، استفاده بیشتری شود؛ عدالت، نماز و قرآن در استان قزوین که دائم در بیانات رهبری مشاهده می‌کنیم، بیش از پیش نیازمند یاری و کمک شما عزیزان است.
امام جمعه قزوین در پایان عنوان کرد: آزادگان محفل فکری تشکیل بدهند و تلاش کنند در بخش‎های مختلف استان نقش آفرینی داشته باشند تا شاهد اجرای محکم‌تر رسالت‌های معنوی و دینی و در اجرای آرمان‌های رهبری که همان آرمان‌های انبیاء و اولیاء است، باشیم.
کد مطلب: 302924