شهدای کارمند از جایگاه ویژه‌تری برخوردارند
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: شهدای کارمند نیز نسبت به سایر شهدا از امتیاز و درجه ویژه‌ای برخوردار هستند چراکه از مقام، پست و منزلت که مفاهیم پربها و ارزشمندی برای بسیاری از انسان‌هاست، گذشتند همان‌گونه که امام علی (ع) فرمودند «آخرین چیزی که عشق و محبت آن، از زیر زبان صدیقین خارج می‌شود پست و مقام است»، این حدیث نشان از آن دارد که انسان در برابر پست و مقام دنیوی زمین‌گیر و بی‌اراده است مگر انسان‌هایی همچون شهدا.
شهدای کارمند از جایگاه ویژه‌تری برخوردارند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی عصر دیروز جمعه 1 شهریور 97 سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در نخستین روز از هفته دولت به دیدار خانواده شهدای کارمند بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی رفت.
حسینی در ابتدای سخنان خود با تأکید بر اینکه یافتن شخصیت‌های همچون شهیدان رجایی و باهنر در تاریخ آسان نیست، اظهار داشت: ویژگی شاخص شهیدان رجایی و باهنر، دانش، اخلاص و فداکاری در خدمت به مردم بود. اگر الگوی همه مسئولان و کارمندان این دو شهید بزرگوار باشد بی‌تردید به نقطه مطلوب دست خواهیم یافت.
عابس حسینی اظهار داشت: امیدوارم همه ما پیرو رفتارهای عینی و عملی شهدای دولت و سایر شهدا در خدمت‌رسانی به مردم باشیم.
در این دیدار حسینی با اشاره به خلوص انسان‌ها گفت: هراندازه فاز معرفت، اخلاص و ایثار انسان قوی‌تر باشد به همان نسبت شهادت او نیز ارزش بیشتری خواهد داشت که نمونه بارز این مهم جدا بودن محل دفن حبیب ابن مظاهر از سایر شهدای کربلاست که نشان از برخورداری از ایمان، عرفان و معرفت بسیار بالای این شهید دارد همچنین مقام و منزلت حضرت عباس (ع) به‌اندازه‌ای بالاست که تمام شهدا در قیامت به جایگاه او غبطه خواهند خورد.
حسینی در ادامه نیز گفت: شهدای کارمند نیز نسبت به سایر شهدا از امتیاز و درجه ویژه‌ای برخوردار هستند چراکه از مقام، پست و منزلت که مفاهیم پربها و ارزشمندی برای بسیاری از انسان‌هاست، گذشتند همان‌گونه که امام علی (ع) فرمودند «آخرین چیزی که عشق و محبت آن، از زیر زبان صدیقین خارج می‌شود پست و مقام است»، این حدیث نشان از آن دارد که انسان در برابر پست و مقام دنیوی زمین‌گیر و بی‌اراده است مگر انسان‌هایی همچون شهدا.
حسینی اذعان کرد: شهدا وقتی رفتند هیچ چرتکه‌ای دستشان نبود و به دنبال منافع مادی نبودند و ما باید مرتب به گذشته برگردیم تا ادامه راه را به‌درستی طی کنیم.  
کد مطلب: 302981