داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
پدر شهیدان محمودیان اسوه‌ی صبر و مقاومت بود
تاریخ انتشار : شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
مدیرکل بنیاد استان قزوین ضمن تسلیت درگذشت پدر شهیدان محمدحسین و صمد محمودیان، لوح تسلیت نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را به بازماندگان این مرحوم تقدیم کرد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با خانواده شهید محمدحسین و مفقودالاثر شهید صمد محمودیان دیدار کردند.
در این دیدار، حقایق‌پور ضایعه‌ی درگذشت اصغر محمودیان پدر شهیدان محمدحسین و صمد محمودیان را به بازماندگان این مرحوم تسلیت گفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: پدر شهیدان محمودیان اسوه‌ی صبر و مقاومت بوده و همواره در حراست از ارزش‌ها و اعتلای انقلاب اسلامی نقش‌آفرین بودند.
وی از درگاه خداوند متعال برای این پدر شهیدان که در زندگی پربرکت خود دو فرزند تقدیم انقلاب کرده، علو درجات و برای بازماندگانش صبر جزیل مسئلت کرد.
این مسوول لوح تسلیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را به خانواده شهیدان محمودیان تقدیم کرد.
گفتنی است: شهید محمدحسین محمودیان نهم مهر ۱۳۳۴، در شهر تهران به دنیا آمد، تا سوم متوسطه درس خواند و عکاس بود.
این شهید بزرگوار ششم دی ۱۳۵۷، در قزوین هنگام شرکت در تظاهرات علیه رژیم شاهنشاهی بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید و مزار او در امامزاده حسین(ع) شهر قزوین قرار دارد.
همچنین برادرش شهید صمد محمودیان، بیست و سوم خرداد ۱۳۴۵، در شهر قزوین به دنیا آمد و دانش‌آموز چهارم متوسطه در رشته تجربی بود.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و چهارم اسفند ۱۳۶۳، در شرق رود دجله عراق به شهادت رسید و اثری از پیکرش به دست نیامد.
کد مطلب: 303089