داخلی صفحه قزوین خبر
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
تمسک به تفکرات شهدا راهگشای مشکلات کشور است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادواره‌ی شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند استان قزوین گفت: تمسک به تفکرات، اندیشه‌ها و روحیه‌ی جهادی و ایثارگری شهدا راهگشای مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور است.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، هشتمین یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند استان قزوین با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسوولان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در این مراسم، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز ایران به برکت خون شهدا پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف نظامی، دفاعی و امنیتی دارد و دستاوردهای خوبی را به دست آورده است.
وی افزود: با توجه به این پیشرفت‌ها ولی امروز در عرصه‌های فرهنگ و اقتصاد عقب هستیم که باید رویکردمان تغییر کند تا در این عرصه‌ها نیز بتوانیم موفق باشیم.
این مسوول گفت: هر جا طبق مسیر شهدا حرکت کردیم توانستیم موفق باشیم، ولی در  فرهنگ و اقتصاد براساس اهداف شهیدان حرکت نکرده و از آنجایی که نگاه لیبرالی داشتیم، امروز عقب هستیم و درجا می‌زنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: رمز موفقیت ما در عرصه‌های دفاعی و نظامی نگاه جهادی، ایثارگری و ازخودگذشتگی بوده و همین مولفه‌ها باید در اقتصاد و فرهنگ نیز جاری باشد تا موفق شویم.
رضایی با بیان اینکه امروز ایران برای رفع مشکلات نیازمند اقتصاد مقاومتی و اسلامی است، گفت: مسوولان کشور ما باید از اقتصاد لیبرالی و تفکر سرمایه‌داری فاصله بگیرند و براساس توانایی‌های داخلی کشور تصمیم‌گیری کنند تا در حوزه‌ی اقتصاد و فرهنگ شاهد تحولات باشیم.
این مسوول افزود: برای رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور نیازمند تفکرات، اندیشه‌ها و روحیه‌ی جهادی و ایثارگری شهدا هستیم تا از مشکلات عبور کرده و به توسعه و پیشرفت برسیم.
گفتنی است: در این مراسم، مسوولان از خانواده‌های شهدای کارمند استان قزوین با اهدای لوح تندیس تجلیل کردند.
کد مطلب: 303392