​تکریم خانواده‌های معظم شهدا وظیفه مسئولان است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳
استاندار آذربایجان غربی تکریم خانواده‌های معظم شهدا را وظیفه مسئولان و آحاد جامعه دانست و اظهار داشت: این هفته فرصت خوبی برای دیدار با خانواده معظم شاهد است که حق بزرگی بر گردن مردم و مسئولین دارند.
​تکریم خانواده‌های معظم شهدا وظیفه مسئولان است
 
 
 به گزارش ایثار آذربایجان غربی ؛ استاندار آذربایجان غربی به همراه مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همزمان با هفته دولت با خانواده شهیدان معظم «شهید فریدون کشتگر» و«شهید محمد حسین یعقوبی سوره» دیدار و گفتگو کردند.
 
محمد مهدی شهریاری در این دیدار با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: این هفته فرصت خوبی برای دیدار با خانواده معظم شاهد است که حق بزرگی بر گردن مردم و مسئولین دارند. تکریم از خانواده شهدا وظیفه مسئولان و آحاد جامعه است.
 
استاندار آذربایجان غربی افزود: خانواده شهدا با روحیه جهادی و تحمل سختی‌های بسیار نقش موثری در پرورش این گوهرهای گرانبها داشته‌اند و باید همه مسئولان تمام تلاش خود را برای خدمتگذاری به آنها به کار گیرند.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی در این دیدار ها گفت : شروع هفته دولت با حضور در منزل شهدا اقدام بسیار پسندیده‌ای است و نشان می‌دهد دولتمردان برای شهدا و خانواده‌های آنها جایگاه والایی قایل هستند.
 
مهدی فعال افزود: آرامش و آسایش امروز جامعه مدیون رشادت و شجاعت شهیدانی است که برای دفاع از خاک و مردم این سرزمین و برای سربلندی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان ایستادند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
 
در پایان این دیدارها از خانواده های معظم شهید تجلیل و قدردانی بعمل آمد.


 
 
در اینجا زندگی نامه شهیدان معظم را با هم می خوانیم :
 
«شهید فریدون کشتگر» بیست و هفتم آذر 1337، در شهرستان ارومیه به دنیا آمد.پدرش غلامحسین ارتشی بود . مادرش فریده نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته راه و ساختمان درس خواند. از سوی جهاد سازندگی در جبهه حضور یافت. بیست و یکم اردیبهشت 1361، در شلمچه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.مزار او در باغ رضوان زادگاهش قرار دارد.
 

«شهید محمد حسین یعقوبی سوره» بیست و پنجم دی 1322، در روستای سوره از توابع شهرستان سلماس به دنیا آمد.پدرش صادق و مادرش ربابه نام داشت. تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. کارمند دانشگاه ارومیه بود. ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. از سوی هلال احمر در جبهه حضور یافت. بیست و هفتم اردیبهشت 1365، با سمت امدادگر در محور پیرانشهر- ارومیه هنگام درگیری با گروه های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در باغ رضوان شهرستان قرار دارد.
 
 
کد مطلب: 303450