داخلی صفحه گیلان خبر
 
دهم شهریورماه سالجاری؛
یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پوردر گلزار شهدای رشت برگزار می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۹
 
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از پایگاه خبری لیجار ، داوطلب ، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به اهمیت عملیات کربلای ۲ در دوران دفاع مقدس اظهار داشت:در این عملیات ۱۹۸ شهید تقدیم اسلام و انقلاب شده که شهید حاج محمود قلی‌پور از نمونه‌های بارز آن است.
وی با بیان اینکه شهید قلی‌پور در دوران خودش یکی از موثرترین،فعال‌ترین،متفکرترین و خاکی‌ترین شخصیت‌های دفاع مقدس بود،گفت:ایشان هنوز در بین مردم ناشناخته مانده و نتوانسته‌ایم ابعاد شخصیتی و برجسته این شهید والامقام را درست برای جوانان بیان کنیم.
داوطلب امنیت پایدار کشور را مرهون خون شهدا از جمله شهید قلی‌پور دانست و یادآور شد: خون شهدا ضامن آزادی و اقتدار و امنیت ما در دنیای پرآشوب امروز است.
وی از برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور، سرداران شهید گیلان همچون حاج علی گلستانی،حاج سید محمد محمدنژاد،حسن رضوانخواه و غلامرضا قبادی و ۱۹۸ شهید عملیات کربلای ۲ خبر داد و گفت:این یادواره در گلزار شهدای رشت برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان خاطرنشان کرد: آیت‌الله علی سعیدی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا سخنران این مراسم است.
لازم به ذکراست؛این یادواره ساعت ۱۷ عصر روز یکشنبه، ۱۰ شهریورماه سالجاری همراه با مداحی حاج محسن کاشفی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

لینک خبر
کد مطلب: 303464