داخلی صفحه گیلان خبر
 
برگزاری یادواره شهدای عملیات کربلای 2 در گلزار شهدای رشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۸
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، از برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور و 198 شهید عملیات کربلای 2 خبر داد و عنوان کرد: این یادواره در گلزار شهدای رشت برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از خبرگزاری ایسنا ، محمدرضا داوطلب در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره سردار شهید حاج محمود قلی‌پور و 198 شهید عملیات کربلای 2،‌ اظهار کرد: دوران دفاع مقدس الگویی موفق برای نسل‌های امروز و آینده است.
وی عملیات کربلای 2 را حائز اهمیت برشمرد و افزود: در این عملیات 198 شهید تقدیم اسلام و انقلاب شده که شهید حاج محمود قلی‌پور از نمونه‌های بارز آن است.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه شهید قلی‌پور در دوران خودش یکی از موثرترین، فعال‌ترین، متفکرترین و خاکی‌ترین شخصیت‌های دفاع مقدس بود، گفت: ایشان هنوز در بین مردم ناشناخته مانده و نتوانسته‌ایم ابعاد شخصیتی و برجسته این شهید والامقام را درست برای جوانان بیان کنیم.
داوطلب امنیت پایدار کشور را مرهون خون شهدا از جمله شهید قلی‌پور دانست و یادآور شد: خون شهدا ضامن آزادی و اقتدار و امنیت ما در دنیای پرآشوب امروز است.
وی از برگزاری یادواره سردار شهید محمود قلی‌پور، سرداران شهید گیلان همچون  علی گلستانی، سید محمد محمدنژاد، حسن رضوانخواه و غلامرضا قبادی و 198 شهید عملیات کربلای 2 خبر داد و عنوان کرد: این یادواره در گلزار شهدای رشت برگزار می‌شود.
این مسئول فرهنگی آیت‌الله علی سعیدی، رئیس عقیدتی سیاسی ستاد فرماندهی کل قوا را سخنران مراسم مذکور دانست و خاطرنشان کرد: این یادواره ساعت 17 عصر روز یکشنبه، 10 شهریورماه جاری همراه با مداحی حاج محسن کاشفی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

لینک خبر
کد مطلب: 303477