داخلی صفحه گیلان خبر
 
با عرشیان :
شهید اکبر احمدی لچه گوراب
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۳
خلعت شهادت رزق کریم و ویژه خدا است که ملائک پروردگار بر تن بندگانی می پوشند که به یک تجارت سودمند دست زدند و جان خود را دادند و رضوان خداوند را ستادند.
 
سپاس بی حد خدای را سزاست که خود شاهد بر خود و اولین شهید بر عالم است و لباس شهادت را زیباترین قرارداد و به تن بندگان برگزیده خود اختصاص داد.
درود خداوند و فرشتگان درگاهش بر پیامبر شاهد و امامان شهید که بر جمیع شهدای تاریخ امامند.
خلعت شهادت رزق کریم و ویژه خدا است که ملائک پروردگار بر تن بندگانی می پوشند که به یک تجارت سودمند دست زدند و جان خود را دادند و رضوان خداوند را ستادند.
آری این بندگان برای شرفیابی به آستان قدس ربوبی و حضیره قدس بهشتی و بهشت رضوان ،خلعت نورانی و زیبای شهادت پوشیدند و وارد شدند.
شعاع نورانی،وسعت خوشبختی و دایره فرح شهید آنقدر گسترده است که افزون بر خانواده و  بستگان درجه یک،ده ها همسایه و هم وطن و خدمتگذار آستان شهیدان را نیز در شعاع ، وسعت و دایره خود قرار می دهند و پس از انبیاء و معصومین دست و دلبازترین شافعان روز جزا هستند.
می‌خواهیم هر روز هفته را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛
باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت،شهامت،مجاهدت و شجاعت...انشالله

زندگینامه شهید 

شهید اکبر احمدی لچه گوراب در تاريخ 11/ 10 / 1339 در شهرستان رشت چشم به جهان گشود . او پس از پایان دوره دبیرستان جهت ادامه تحصیل به دانشگاه رفت و در دومین سال تحصیل خود به سوی جبهه های جنگ حق علیه باطل شتافت و پس از رشادت های فراوان در 8 اسفند ماه سال 62 در تنگه چزابه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به درجه رفيع شهادت نائل آمد. مزار این شهید گرانقدر در زادگاهش قرار دارد.

گلچینی از وصیت نامه شهید
* ای مردم دنیا بدانید تا موقعی که هدفمان الله ، مکتبمان اسلام ، آموزگارمان حسین (ع) ، کتابمان قرآن و پرچمدار انقلابمان حضرت مهدی (عج) و رهبرمان روح الله است پیروزیم و پیروز خواهیم ماند.

* ای مردم به ریسمان خدایی چنگ زنید و متحد باشید که فقط خداپرستان جاویدند.

* ای عزیزانی که مشتاق دیدار رفتگان راه الله هستید ، با دعای پرفیض کمیل با شهیدانتان ارتباط برقرار کنید.

* ای برادرانی که امروز در سنگر مقدس تبلیغات به فعالیت و تبلیغ مشغولید ، بدانید که وظیفه تان هر روز مشکل تر خواهد شد ، شما باید چهره واقعی اسلام را بیان کنید.

انتهای پیام

کد مطلب: 303544
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور