همايش تجليل از متوليان حسينيه‌های شاهد خوزستان برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
همايش تجليل از «متوليان حسينيه‌های شاهد خوزستان» روز یکشنبه 3 شهریور ماه در محل حسينيه شهید رشیدپور اهواز برگزار شد.
همايش تجليل از متوليان حسينيه‌های شاهد خوزستان برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، اين مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز، مدیرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران، رییس بنیاد منطقه 2 اهواز، معاون فرهنگی بنیاد استان و جمعی از خانواده‌های شهدا برگزار شد.
امام جمعه اهواز در این برنامه خطاب به متولیان حسینیه‌های شهدا گفت: شما برای ادای دين خود به شهدا، استمرار خط عاشورا و بزرگداشت قیام خونین اباعبدالله الحسین(ع) اين اقدام مقدس را انجام می‌دهيد كه اعتلای معنوی و ترویج فرهنگ ایثار را در پی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: امروز با گذشت بیش از قرنها از قیام عاشورا و حرکت حضرت زینب (س) رسالت سنگین احیای فرهنگ عاشورا بر دوش خانواده معظم شهدا و ایثارگران است تا این فرهنگ نسل به نسل به آیندگان منتقل شود.
در این همایش عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران خوزستان نیز ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین این همایش معنوی، هدف از این مراسم را تجلیل از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر متولی حسینیه شهید و تقدیر از روحیه انقلابی‌گری و ایثار و شهادت آنان عنوان کرد و ابراز داشت: یادآوری رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدا و حماسه‌آفرینی‌های آن عزیزان و ترویج اهداف قیام عاشورا اقدام مهمی در راستای نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی با بيان اينكه در سطح استان بیش از 70 حسينيه شاهد فعال است، گفت: اين حسينيه‌ها با برگزاری مراسم معنوی دعا، قرآن، اخلاق و احكام و همچنین مناسبت‌های دینی نقش مؤثر و مهمی در گسترش شعائر مذهبی در جامعه دارند.
در این مراسم همچنین نورانی معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد استان نیز ضمن اعلام گزارشی از اقدامات حسینیه‌های شهید اظهار كرد: متوليان حسينه‌های شاهد و خانواده‌های شهدا بدون هيچگونه توقع و پشتوانه مالی فعاليت می‌كنند و در راستای نشر فرهنگ ايثار و شهادت متحمل زحمت می‌شوند که این امر قابل تحسین است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 303573