داخلی صفحه گیلان خبر
 
معرفی شهدا
شهیده کارمند؛طاهره حدادنژاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵
«تندیس نرگس عاشقان»نمونه بارز یک مادر فداکار گیلانی
 
میدان محسنی تهران را به سبب شهادت این بانوی فداکار،میدان مادر نامگذاری شد و تندیس نرگس عاشقان به یاد ایشان ساخته شده است.
به گزارش ایثار گیلان:شهيده طاهره حدادنژاد در روز چهارم فروردين سال ۱۳۳۸ در بندرانزلي ديده به جهان گشود.او از دوران کودکي دختري مهربان براي پدر و مادرش بود. او دوران تحصيلات خود را در بندرانزلي گذراند و بعد از گرفتن ديپلم به استخدام سازمان صدا و سيما درآمد و به تهران منتقل شد و در تهران ازدواج کرد. 
وی کارمند صداوسيما بود و به کار مجري گري هم مشغول بود و در دوران دفاع مقدس و در موشک باران شهر تهران توسط نیروهی عراقی به همراه شوهر و فرزندش که هنوز متولد نشده بود به شهادت رسيد و اکنون ميدان محسني تهران را به خاطر شهادت اين بانوي فداکار به نام ميدان مادر نام نهاده اند و مجسمه مادري که فرزند در شکم دارد به ياد ايشان ساخته شده و در آن نصب گرديده است.
 مادر شهیده می فرماید: تکیه کلام شهیده و همسرش این بود که می گفتند ما مطمئن هستیم که آخرین موشک باران نصیب ما می شود و همانگونه که به آنها الهام شده بود هر دو به همراه فرزند ۷ ماهه ی خود برای پیوستن به لقاء الله از ما سبقت گرفتند و رفتند. طاهره دو بار شهید شد،یک بار خودش شهید شد و یک بار هم به خاطر فرزند ۷ ماهه اش.
مادر شهید در مورد ویژگی های شهید می افزاید: طاهره بسیار خوش مرام و خوش رو بود و همیشه با چهره گشاده با دیگران برخورد می کرد. او مادری مهربان،مؤمن و همسری فداکار بود.
در گستره هستی، اوراق صحیفه عشق و معرفت بس بی شمار است چرا که هر چه هست جلوه ای از اوست و باقی فناشدن، اما فنایی که طلوعی دوباره را در بردارد و غروبی است در طلوعی دوباره،‌ بله شهیدان آن عزیزی که حجاب پرده تن درید و چهره جان آشکار نمود شهیدی که دیر زمانی تن خاکی را به دنیا سپرده بود و روح پاک همواره با خدا بود و آن لبخند پرسوز در پی معبود بود با قامتی افراشته و تکه تکه شده در عهد و پیمان خود با معبود و همسرش پایدار ماند و با هم به سوی ابدیت پرواز نمودند.
انتهای پیام
کد مطلب: 303721