داخلی صفحه مرکزی خبر
 
تسنیم:
برنامه‌های هفته دولت با محوریت کنگره ملی شهدا در استان مرکزی اجرا می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰
استاندار مرکزی گفت: برنامه‌های هفته دولت با محوریت کنگره ملی شهدا در استان مرکزی اجرا می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در اجلاسیه پیشکسوتان جهاد و شهادت استان مرکزی در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری مرکزی با اشاره به نقش پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت اظهار داشت: پیشکسوتان جهاد و شهادت در سطح کشور و به ویژه در استان مرکزی بخش قابل توجه و مهمی از تاریخ معاصر ایران اسلامی و انقلاب را شکل داده‌اند.
وی افزود: مجاهدت، ایثار و همت ایثارگران، فداکاران و پیشکسوتان امروز نتیجه داده و اقتدار، پیروزی و موفقیت‌های کشورمان ماحصل همین مجاهدت‌ها است و این موفقیت‌ها نتایج شیرین عمل به رسالتی است که این ماجهدان فی سبیل الله محقق کرده‌اند.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین مراسمی براساس دین بزرگی بود که بر دوش تک تک ما حس می‌شده و این مراسم از سوی عزیزانی برپا شد که تلاش داشته‌اند دین خود را نسبت به شهدا و امام راحل در دفاع از ارزش های انقلاب ادا کنند.
آقازاده بیان کرد: امسال علاوه بر بازدید از خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان با توجه به برگزاری کنگره ملی نقش امام(ره) و 6 هزار و 200 شهید استان، برنامه‌های هفته دولت با رویکرد کنگره شهدای استان آغاز شده است.
وی افزود: اقدامات بسیار ارزنده ای توسط سپاه روح الله استان مرکزی، اداره کل بنیاد شهید و سایر دست اندر کاران انجام شده است تا بتوانیم کنگره ای در خور شهیدان برگزار کنیم و امروز بهتر از دهه های گذشته تلاش های نیروهای انقلابی نتیجه داده است و نتایج موثری بروز پیدا کرده است.
استاندار مرکزی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی گفت: با گذشت 40 سال از انقلاب و آغاز گام دوم انقلاب و دهه پنجم انقلاب شاهد تحقق موفقیت ها و پیروزی‌ها در بخش‌های مختلف هستیم که طلیعه و نتیجه این پیشرفت ها را مردم با غرور و افتخار می‌بینند و باید این کامیابی ها را برای نسل‌های بعدی تبیین کنیم.
وی افزود: امیدواریم با برگزاری این برنامه‌ها و کنگره‌ها در سراسر کشور بتوانیم پیام انقلابی نسل اول انقلاب را به نسل‌های مختلف منتقل کرده و آرمان‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی را به درستی تبیین کنیم.
آقازاده خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند در بحث گام دوم انقلاب رسالت بر عهده ما است و باید این مهم را به نسل‌های پس از انقلاب منتقل کرده و این موفقیت و تجربه باید در تاریخ معاصر به ثبت برسد.
انتهای پیام/ش
کد مطلب: 303901