داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مهر:
برگزاری کنگره های شهدا نقش موثر در ترویج فرهنگ انقلابی دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۵
اراک- استاندار مرکزی گفت: برگزاری کنگره های شهدا در استمرار انتقال فرهنگ انقلابی به مردم و به ویژه نسل جوان بسیار کارساز و موثر است.
 
 
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز سه شنبه در چهارمین روز از هفته دولت در اجلاسیه پیشکسوتان جهاد و شهادت نیروهای مسلح استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: تمامی پیشکسوتان نیروهای مسلح کشور به ویژه در استان مرکزی بخش اعظم تاریخ معاصر انقلاب اسلامی را رقم زدند.
وی ادامه داد: خوشبختانه امروز تلاش های مردم ایران به ویژه ایثارگران، فداکاران و پیشکسوتان که بخشی از این قشر ارجمند هستند، هدر نرفته و نتیجه بخش بوده است.
استاندار مرکزی اظهار کرد: امروز طعم شیرین پیروزی تحقق رسالتی است که بر عهده این قشر بوده است زیرا به بهترین نحو ممکن توانسته اند، دین خود را نسبت به شهدا و امام راحل در دفاع از ارزش های انقلاب ادا کنند.
آقازاده گفت: امسال علاوه بر بازدید از خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان با توجه به برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) و ۶۲۰۰ شهید استان، برنامه های هفته دولت را با رویکرد کنگره شهدای استان آغاز کردیم.
استاندار مرکزی افزود: اقدامات بسیار ارزنده ای توسط سپاه روح الله استان مرکزی، اداره کل بنیاد شهید و سایر دست اندر کاران انجام شده است تا بتوانیم کنگره ای در خور شهیدان برگزار کنیم.
آقازاده بیان کرد: امروز بهتر از دهه های گذشته تلاش های نیروهای انقلابی نتیجه داده است و نتایج موثری بروز پیدا کرده است.
وی گفت: پس از گذشت چهل سال از انقلاب و آغاز گام دوم انقلاب و در دهه پنجم انقلاب موفقیت ها و کامیابی ها در عرصه های مختلف را شاهد هستیم و امروز طلیعه این پیشرفت ها را مردم مشاهده می کنند و باید این کامیابی ها را به نسل های بعدی منتقل کنیم.
استاندار مرکزی افزود: امیدواریم با برگزاری این همایش ها، گردهمایی ها و کنگره ها در سراسر کشور بتوانیم انتقال دهنده پیام انقلابی نسل اول انقلاب به تمام نسل ها باشیم.
آقازاده اظهار کرد: با توجه به فرمان رهبری در بحث گام دوم انقلاب این رسالت بر عهده ما قرار گرفته است و باید این مهم را به نسل های پس از انقلاب منتقل کنیم و این موفقیت و تجربه باید در تاریخ معاصر جهان ثبت شود.
 
کد خبر 4703895
کد مطلب: 303914