داخلی صفحه کرمان خبر
 
مراسم «خورشید خانه‌ات باش» در کرمان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
مراسم «خورشید خانه‌ات باش» با موضوع زندگی به سبک و سیره شهدا در اردوگاه شهید «عبدالمهدی مغفوری» برگزار شد.
مراسم «خورشید خانه‌ات باش» در کرمان برگزار شد
 
به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرمان، مراسم «خورشید خانه‌ات باش» با موضوع زندگی به سبک و سیره شهدا با حضور مادر و پدر بزرگوار شهید «محسن برهانی» در جمع دانش آموزان دختر مقطع دبیرستان در اردوگاه شهید «عبدالمهدی مغفوری» برگزار شد.
 در این مراسم پدر بزرگوار شهید محسن برهانی اظهار داشت: اولین مسئله‌ای که شما دختران عزیز باید از آن مواظبت کنید حجاب است. حجاب مسئله‌ای است که دشمن برای آن برنامه‌ریزی کرده است.
وی ادامه داد: شما که مادران فردا هستید و در دانشگاهها و جامعه وارد می‌شوید، ممکن است با هجمه‌هایی روبرو شوید و افرادی باشند که با حجاب شما مخالفت کنند اما این شما هستید که با حفظ حجاب باید پیرو راه شهدا و قرآن باشید.
پدر شهید برهانی با اشاره به اینکه شما جوانان باید روی اصول دین تحقیق و مطالعه داشته باشید و به یقین برسید و با یقین به دستورات قرآن و اسلام عمل کنید، افزود: محسن کتاب‌های مذهبی بسیاری می‌خواند و با مطالعه و سخت کوشی که داشت با یقین به اسلام رسید.
وی در ادامه به مسئله مهم ولایت اشاره کرد و افزود: شهدای ما که در راه اسلام جانشان را فدا کردند، تابع ولایت فقیه‌ بودند و دعوت امامشان را لبیک گفتند و این یعنی شهدا این همه مطیع بودند و در تصمیم گیری‌شان هیچ شک و شبه‌ای نداشتند، اما بعضی‌ها با مسئله ولایت فقیه مشکل دارند، شما باید هوشیار باشید.
برهانی اظهار داشت: مسئله دیگری که محسن و محسن‌های دیگر به آن تاکید داشتند، مسئله علم، معرفت و درس شما جوانان است. محسن خود جزء نخبه‌های این آب و خاک بود. او حتی در جبهه مطالعه و درس را رها نکرد و با علاقه وافری که به درس داشت، در وصیت نامه‌اش به شما جوانان تاکید کرده است، دنبال علم باشید.
وی گفت: محسن در زندگی هیچ چیز کم نداشت تا جایی که مادرش شب‌ها از لذت دیدن نمازهای شب محسن خواب نمی رفت و مدت‌ها می نشست و بدون اینکه متوجه شود راز و نیازهای پر از محبت محسن را نظاره می کرد.
پدر شهید افزود: شهدا با بصیرت و آگاهی راهشان را انتخاب کرده بودند و هرگز راضی نمی‌شدند که دشمن نگاه چپ به خواهران و مادارن این مرز و بوم داشته باشد. شما باید قدر خودتان را بدانید و با یقین، تحقیق و مطالعه روی خواسته‌های شهدا به آگاهی برسید و پیرو راه آنها باشید.
در ادامه مادر شهید محسن برهانی به بیان خاطراتی از فرزند شهیدش پرداخت و به سئوالات جمع حاضر پاسخ گفت.
همچنین در حاشیه این نشست صمیمانه مسئول خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان در گفت‌وگو با خبرنگار دفاع‌پرس اظهار داشت: دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی طلائیه داران فردا که با حضور دانش‌آموزان در سراسر کشور برگزار می‌شود، در استان کرمان از دوم شهریور به مدت سه روز و با حضور دانش آموزان دختر 13 شهرستان در حال برگزاری است.
منصوره مصطفوی گفت: در این اردو که بیش از 120 نفر شرکت دارند از کارگاه‌های آموزشی با موضوع فن بیان و فضای مجازی استفاده می کنند و کارگاه آموزشی سبک و سیره شهدا در زندگی مادران فردا با حضور خانواده بزرگوار شهید محسن برهانی با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همراه بوده است.
وی ادامه داد: در این اردو دانش آموزان با مهارت های زندگی و کارگاه های آموزشی دیگر نیز آشنا می شوند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 303918