داخلی صفحه تهران خبر
 
30 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر تحت پوشش بنیاد تهران قرار دارند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: بیش از 160 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۳۰ هزار دانشجو تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ قرار دارند.
30 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر تحت پوشش بنیاد تهران قرار دارند
 
به گزارش «ایثار تهران»، نادر نصیری امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه، ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهیدان رجائی و باهنر گفت: در ١٣ منطقه بنیاد شهید و امر ایثارگران تهران بزرگ 85 هزار پرونده وجود دارد و ٣٠ هزار ایثارگر میهمان داریم که نزدیک پنج درصد جامعه ایثارگری کشور را تشکیل می دهند.
نصیری با بیان اینکه این ایثارگران مهاجران سایر استان ها هستند، اظهار داشت: چهار مرکز مشاوره فعال، یک موسسه فرهنگی ورزشی و توانبخشی داریم و از مجموعه ١٠ بیمارستان تخصصی روانپزشکی در کشور که مدیریت آن زیر نظر بنیاد شهید می باشد، دو بیمارستان تخصصی صدر و نیایش تحت مدیریت ما قرار دارد.
وی اضافه کرد: در تهران بزرگترین مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی در زعفرانیه تهران با ٣٢ هزار مترمربع مساحت و 28 هزار متر فضای مفید در حال احداث و تکمیل است که تا کنون ٨۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ٩٠ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.
نصیری ادامه داد: ساخت این مجتمع از سال ٩١ آغاز شده و تامین هزینه های آن از محل منابع بنیاد پرداخت می شود و امیدواریم تا پایان سال جاری این مجموعه به مرحله بهره برداری برسد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ تصریح کرد: از هزار و ٧٠٠ نفر جانباز تحت پوشش بنیاد تهران، ١٠٠ نفر در آسایشگاه ها مستقر هستند که اکنون در چهار آسایشگاه در تهران به آنها خدمات ارائه می شود.
نصیری خاطرنشان کرد: در بخش تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی بیش از 160 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در سطح کشور داریم که از این تعداد ٣٠ هزار دانشجو در تهران مشغول به تحصیل هستند که تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ قرار دارند.
نصیری اظهار داشت: در حوزه اشتغال مطابق با قانون موظف به تامین اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر هستیم و در برنامه ششم توسعه تکلیف شده است که دولت بحث اشتغال این افراد را تامین کند. باید همه دستگاه های اجرایی ٢۵ درصد سهمیه ایثارگران را رعایت کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: به طور مستقیم در بخش جذب فرزندان شاهد و ایثارگر دخیل نیستیم و بر اساس قانون اعمال می شود اما در بخش طرح های خوداشتغالی از محل منابع بانکی جهت اشتغال آنها حمایت می شود.
وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی نیز برنامه هایی را در دستور کار داریم و یکی از مهمترین کارهایی که در این بخش انجام شده «فرهنگ اعلام شهدا» است که برای ٢٣ هزار شهید استان تهران، سه جلد کتاب را به چاپ رساندیم و مدتی قبل از آن رونمایی شد.
نصیری به برنامه های هفته دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت: رونمایی از کتاب و گردهمایی ایثارگران و تقدیر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، برگزاری یادواره‌های شهدا و غبارروبی گلزارهای شهدا از برنامه های هفته دفاع مقدس است.
وی درباره طرح مسکن ایثارگران گفت: دولت ۵٠٠ هزار واحد مسکونی را کلنگ زنی کرده است و ما از این قضیه حتما استفاده می کنیم تا به ایثارگران هم از این واحدها تخصیص داده شود البته بنیاد تسهیلاتی را برای کمک به ایثارگران دارد. اکنون بحث تسهیلات مسکن را در سه سال اخیر به جانبازان زیر ٢۵ درصد هم تعمیم داده ایم و ایثارگرانی که توان تامین آورده را داشته باشند، مشکلی برای ارائه تسهیلات به این افراد نداریم و وام مجدد نیز بر اساس ضوابط اجرایی اعلامی به واجدین شرایط پرداخت می شود.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در پاسخ به سوالی درباره اینکه بسیاری از ایثارگران از نحوه ارائه خدمات درمانی گلایه دارند، اظهار داشت: برای ارایه خدمات درمانی مطابق قانون دو سیستم داریم یکی بیمه پایه و دیگری بیمه تکمیلی است.
وی خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی رئیس بنیاد با طرح موضوع این مشکل را در جلسه هیئت دولت پیگیری می کند و تاکنون برای تامین اعتبار اقدامات خوبی صورت گرفته است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 303979