داخلی صفحه ایلام خبر
 
تجلیل از آزادگان ایلام در مراسم «الماس‌های درخشان»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴
صبح امروز شنبه مراسم باشکوهی با عنوان «الماس‌های درخشان» در ادای احترام به مقام شامخ آزادگان در ایلام با حضور مقامات ارشد استان برگزار شد.
تجلیل از آزادگان ایلام در مراسم «الماس‌های درخشان»
 
به گزارش خبرگزاری کردپرس، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام در این مراسم آزادگان را نماد ایثار و ایستادگی دانست و با تأکید بر الگوسازی و بیان خاطرات و ایستادگی‌های آزادگان در طول اسارت در زندان‌های رژیم بعثی برای نسل جوان امروز، تصریح کرد: امروز جامعه‌ اسلامی با توجه به هجمه‌های مختلف دشمنان و نظام سلطه، برای سربلندی و عزت ایران اسلامی و حفظ آزادی نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، صبر و استقامت در برابر همه تهدیدات دشمنان است.
وی، با بیان این که آزادگان می‌‌توانند الگوی صبر و استقامت در برابر دشمنان برای اقشار مختلف جامعه باشند، یادآور شد: آن‌ها در سخت‌ترین شرایط ایستادگی کردند، آزادگان کتاب معرفت، علم، آگاهی و استقامت هستند که ملت ایران اسلامی، همواره قدردان این قشر از جامعه است.
قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام نیز در رثای عمل شجاعانه اسرای ایرانی در اردوگاه‌های عراقی، عنوان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت، مقاومت و ایستادگی است که امروز باعث اقتدار نظام اسلامی و حقارت دشمنان نظام اسلامی‌شده است و در این عرصه ایستادگی و مقاومت اسرا و آزادگان هشت سال دفاع مقدس ستودنی است.
وی ضمن تأکید بر ترویج ایستادگی و ازخودگذشتگی آزادگان در بین نسل جوان، یادآور شد: فداکاری، ایثار و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی موجب شده است که دشمن حتی در مخیله خود فکر تجاوز به حریم ایران اسلامی را به خود راه ندهد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 304064