داخلی صفحه ایلام خبر
 
استاندار ایلام:
تحولات بزرگی در زیرساخت های جاده ای ایلام رخ داده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۱
استاندار ایلام گفت: تحولات بزرگی در زیرساخت های جاده ای ایلام برای اربعین رخ داده است.
تحولات بزرگی در زیرساخت های جاده ای ایلام رخ داده است
 
به گزارش ایثار از ایلام به نقل از خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر شنبه در  مراسم بزرگداشت سالروز ورود آزادگان به کشور اظهار داشت: نقش بسیج عمومی مردم در این چهار دهه یکی از معجزات بزرگ انقلاب اسلامی است.
وی بیان داشت: در زمانی به ظاهر قدرتمند بودیم اما در گلستان و ترکمنچای قسمت هایی از کشور از دست رفت، در دوره رضاخان ۲۴ ساعت نتوانستیم در مقابل خارجی ها در جنگ جهانی دوم مقاومت کنیم.
وی افزود: در سال ۴۱ و ۴۲ امام راحل (ره) قیام کرد و سرآغازی بر پایان ظلم و ستم و استبداد بود.
استاندار ایلام تصریح کرد: امام (ره) مسجد را پایگاه وحدت و همدلی ساخت و ملت به امت واحده تبدیل شد تا همه با هم علیه ظلم و ستم و دیکتاتوری به پا خیزند.
وی گفت: در اوایل انقلاب وقتی که جنگ شد در سخت ترین شرایط نظامی قرار داشتیم، آمادگی نظامی نداشتیم اما امام بود، مردم در صحنه بودند، بسیج بود و با دستان خالی در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کردیم و به پیروزی رسیدیم.
وی افزود: مقام معظم رهبری راه امام راحل(ره) را با تقویت وحدت و همدلی و مردمسالاری و انتخابات و دخالت دادن خواست و آرای مردم در سرنوشتشان ادامه داد.
وی تصریح کرد: امروز قدرت ایران را بایست در سرنگونی پهباد آمریکایی به دست سپاه مقتدر ایران اسلامی دید که آنها را در منطقه چنان زمین گیر کرد که توان پاسخگویی را از آنان گرفت.
استاندار ایلام عنوان کرد: تحول عظیمی در حوزه های مختلف در استان از جمله، تحول در حوزه آب و خاک و کشاورزی، ایجاد ۶۰ هزار هکتار جنگل کاری، تحول در زیرساخت های جاده ای، شروع بکار پروژه های مهمی چون pp، لرزه نگاری و اکتشاف نفت و ... آماده شدن زمینه افتتاح و شروع پروژه های بزرگ با سفر رئیس جمهور، کاهش نرخ بیکاری به پائین تر از متوسط کشور از ۱۱.۷ به ۹.۳ درصد و ... اتفاق افتاده است.
کد خبر 4694547
انتهای پیام/
کد مطلب: 304076