داخلی صفحه فارس خبر
 
مدیرکل بنیاد فارس گفت:
راه شهیدان ادامه راه امام حسین(ع) است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: راه شهیدان ادامه راه امام حسین(علیه السلام) است چراکه شهدا، جانبازان و آزادگان ما در دوران دفاع مقدس با تاسی از مکتب عاشورا به دفاع از اسلام پرداختند.
 
به گزارش ایثار از فارس ، در آستانه فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین(علیه السلام)، در مراسمی از جمعی از متولیان حسینیه های شهدای فعال در استان فارس تجلیل شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس در این مراسم بیان کرد: شهدا در دنیا و آخرت عزیز هستند چراکه در پیشگاه خالق بی همتا رزق و روزی دریافت می کنند و عزت و آبروی آن ها نیز هدیه ای از جانب خداوند متعال است.
رجبعلی راهی اظهار داشت: راه شهیدان ادامه راه امام حسین(علیه السلام) است چون شهدا، جانبازان و آزادگان ما در دوران دفاع مقدس با تاسی از مکتب عاشورا به دفاع از اسلام پرداختند.

وی گفت: فرارسیدن ماه محرم بهانه ای شد تا از جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگرانی تجلیل شود که یک روز با گذشت و فداکاری، فرزند خود را در راه دفاع از اسلام و مملکت اسلامی تقدیم کردند و امروز نیز با اختصاص بخشی از منزل مسکونی خود به عنوان حسینیه شهدا، به ترویج فرهنگ عاشورایی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا می پردازند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۸۰ حسینه شهدا در این استان مشغول به فعالیت است، افزود: از این آمار، حدود ۵۳ حسینیه به صورت فعال به برگزاری برنامه های فرهنگی، مذهبی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می پردازد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حسینیه ها مراکز فرهنگی با کارکرد ویژه و تعریف شده هستند، گفت: هم اکنون بیش از هفت هزار حسینیه در کشور فعال است که از این آمار ، یکهزار و ۸۸ حسینیه به نام شهدا ثبت شده است.
سیدعلی محمدی بیان کرد: ترویج دین اسلام، اقامه نماز و فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین برنامه های حسینیه های شهدا محسوب می شود و امروز بیش از هر زمان دیگر جامعه و نسل جوان نیازمند ترویج این فرهنگ غنی و ارزشمند هستند.

وی تصریح کرد: فعالیت های فرهنگی در حسینیه های شهدا به واسطه عزت و اعتبار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردمی بودن این برنامه ها دارای مخاطبین زیادی از میان آحاد جامعه است و می تواند تاثیر عمیق و گسترده ای بر جوانان داشته باشد که بهتر است در کنار برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(علیه السلام) و یا جشن ها و اعیاد مذهبی به معرفی سیره شهدا و بازخوانی وصایای آن بزرگواران پرداخته شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس خاطرنشان کرد: ترویج مضامین ایثارگری در این حسینیه ها نیز اقدام مناسب و شایسته ای است چراکه ترویج ایثار اجتماعی موجب کاهش آسیب ها در جامعه می شود.

محمدی افزود: اکنون نیز خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در حسینیه های شهدا با انجام امور عام المنفعه ای چون پرداخت وام قرض الحسنه، جمع آوری جهیزیه برای زوج های جوان کم بضاعت و رفع اختلافات خانوادگی به ترویج فرهنگ ایثار می پردازند.
 
در پایان این مراسم از متولیان حسینیه های شهدای فعال استان فارس تقدیر شد.
کد مطلب: 304103