​هفته دولت فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی گفت: هفته دولت فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
​هفته دولت فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
 
 
به گزارش ایثار آذربایجان غربی ؛ مراسم بزرگداشت شهدای ، هشتم شهریور شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت صبح امروز با حضور مسئولین و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در جوار مزار شهدای ارومیه برگزار شد.
 

مهدی فعال به عنوان سخنران در این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران علی‌الخصوص شهیدان رجایی و باهنر هفته دولت را فرصتی مناسب در راستای تجلیل از مقام والای شهدای دولت دانست و گفت: هفته دولت فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه اظهار داشت : شهیدان رجایی و باهنر اسطوره‌های تلاش سازندگی مقاومت و ادامه‌دهندگان تفکر امام بودند که همانند بهشتی‌ها، مطهری‌ها در راستای آرمان‌های انقلاب به شهادت نائل آمدند.
 
وی با اشاره به اینکه این استان ۱۷۵ شهید ترور در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب شکوهمند اسلامی تقدیم کرده‌است، ادامه داد: ملت ایران زخم‌خورده تروریست‌های منافق هستند و شهیدان رجایی و باهنر هم به دست همین گروهک خبیث به شهادت رسیدند.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی نیز افزود: این استان ۳۰۰ شهید کارمند تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده و همچنان درب‌های شهادت در این استان مرزی باز است.
 
 
 
در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی  در مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت اظهار کرد: :شهادت یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در این میان اگر به سطوح شهدایی که در جبهه‌های حق علیه باطل به شهادت رسیدند را نظاره کنیم از تمام‌ سطوح مدیریتی و مردمی در میان آن‌ها دیده می‌شود که این افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است .

 امام جمعه ارومیه ادامه داد: در واقع باید به حال شهدا غبطه بخوریم و غصه بخوریم که این فیض نصیب ما نشده است چرا که شهدا سرمست از این هستند که در برابر پروردگارشان روزی می‌گیرند.
 
وی تصریح کرد: مسئولین و مدیران ارگان‌ها باید با تاسی از خون شهدا به نحوی خدمت کنند که شرمنده این خون‌ها نشوند.
 
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: مسئولین و مدیران با نحوه مدیریتی خود در جامعه و حل مشکلات مردم یاد و خاطره شهدا را نگه می‌دارند چرا که اگر امروز به این درجه مرحله از زندگی رسیده اند لطف خدا و امنیت و آرامشی است که شهدا با نثار جان خود در جبهه های حق علیه باطل بوجود آوردند.
 
حجت الاسلام قریشی در پایان با اشاره به دهه اول محرم الحرام و هفته احیای امر به معروف و نهی ازمنکر خاطر نشان کرد: پاسداشت از تمامی دستاوردهای انقلاب اسلامی که امر به معروف و نهی از منکر یکی از آن دستاوردهاست وظیفه همگانی است و اکنون که در آستانه محرم الحرام نیز قرار داریم باید عمل به این واجب شرعی را مدنظر قرار دهیم ودر این زمینه هم به تکالیف خود عمل کنیم.
 
در پایان این مراسم حاضرین با نثار فاتحه و گل به مقام رفیع شهداء ادای احترام کرده و با آرمان های امام و شهدا تجدید بیعت کردند.
کد مطلب: 304168