به مناسبت هفته دولت؛
کتابخانه عمومی شهید «قاسمعلی باقری» به بهره برداری رسید
تاریخ انتشار : جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۹
همزمان با هفته دولت کتابخانه عمومی شهید «قاسمعلی باقری» در شهر هارونی از توابع شهرستان شهرکرد افتتاح و بهره برداری شد.
 
همزمان با هفته دولت آئین افتتاح کتابخانه شهید قاسمعلی باقری با حضور فرهاد خلیل مقدم مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، عبدالعلی ارژنگ فرماندار شهرستان شهرکرد، فرحناز قائد امینی مدیرکل آموزش و پرورش استان، حجت الاسلام رئیسی مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز استان؛ و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان چهارمحال و بختیاری ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر  بر لزوم ارائه خدمات شایسته به مردم تأکید کرد و اظهار داشت: داشتن کتابخانه و برخورداری از این مرکز فرهنگی از حقوق حقه  مردم فرهنگ دوست هارونی است و این شهر از شهرهای فاقد کتابخانه استان محسوب می شد که با حمایت فرماندار و همکاری شورای اسلامی و شهرداری شهر هارونی شاهد افتتاح این مرکز مهم فرهنگی هستیم.
خلیل مقدم افزود: یکی از شاخصهای اصلی توسعه یافتگی وجود کتابخانه و افراد کتابخوان در جامعه است و به برکت خون شهدا امروز کتابخانه سردار شهید قاسمعلی باقری با داشتن امکانات به روز کتابخانه ای جهت هم افزایی فرهنگی این شهر به بهره برداری رسید.
وی رونق کتابخوانی را مایه ارتقا سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه عنوان کرد و اظهار داشت: شایسته است مردم فرهنگ دوست این شهر با حضور گسترده در برنامه های مختلف این کتابخانه زمینه رونق فعالیتهای فرهنگی شهر را فراهم کنند.
فرماندار شهرستان شهرکرد نیز با اشاره به اهمیت پروژه های فرهنگی و اهمیت آن در ارتقا همه جانبه جامعه، افزود: در شهرستان شهرکرد چهار شهر فاقد کتابخانه وجود دارد که با پیگیری های صورت گرفته امروز شهر هارونی به جمع شهرهای دارای کتابخانه پیوست و تلاش خواهیم کرد که تمام شهرهای شهرستان از این نعمت با ارزش فرهنگی برخوردار شوند.
عبدالعلی ارژنگ افزود: امید است با وجود انجمن کتابخانه های عمومی این شهر، شاهد کتابخانه ای پویا  و فعال در شهر هارونی باشیم.  
مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری نیز ضمن تشکر از تلاشهای صورت گرفته برای این اقدام ارزشمند فرهنگی، کتابخانه را ثروتی پایان ناپذیر عنوان کرد که باید قدر این ثروت با ارزش را بدانیم و از این امکان فرهنگی بالا استفاده کنیم.
وی افزود: مسئولان همراهی و تلاش کردند تا این کتابخانه راه اندازی شود ولی تداوم فعالیت این کتابخانه که مزین به نام یک شهید بزرگوار است حضور و مشارکت مردم در برنامه های فرهنگی  کتابخانه را می طلبد.
قائدامینی اذعان داشت: کتابخانه باید به کودکان راه و شیوه صحیح زندگی را آموزش دهد وامید است ره آورد افتتاح این کتابخانه کودکانی موفق و آینده سازانی درخشان در شهر هارونی باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر هارونی نیز ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته در خصوص راه اندازی کتابخانه در این شهر به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های اصلی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایجاد کتابخانه در شهر هارونی بود و  با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان این مهم محقق شد و امروز شاهد راه اندازی این کتابخانه هستیم.
به گزارش مهر، در حاشیه این مراسم مراسم مادر شهید قاسمعلی باقری تعدادی از کتب این شهید را به عنوان هدیه به این کتابخانه اهدا کرد، کتابخانه شهر هارونی به نام شهید قاسمعلی باقری از شهدای دانشجوی استان است که در سال ۱۳۶۴ در جزیره مجنون به فیض عظیم شهادت رسید.   
 
خبرگزاری مهر کد خبر 4705913
کد مطلب: 304286
 


 
 
حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه دفاع از ولایت
 

حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین شهیدی؛ نماینده ولی فقیه،...