داخلی صفحه ایلام خبر
 
۲۹ دستگاه اجرائی استان تولیت آستان مقدس شهیدان را بر عهده دارند
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸
مدیرکل بنیاد ایلام در مراسم پاسداشت شهدای دولت با اشاره به اینکه ۲۹ دستگاه اجرائی استان ایلام، افتخار تولیت آستان مقدس شهیدان را بر عهده دارند، تصریح کرد: آموزش و پرورش استان با ۵۶ و جهاد کشاورزی با ۲۱ شهید عظیم الشان، مفتخرند به اینکه بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ در سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و به مناسبت هفته دولت، جشنواره شهید رجایی و "پاسداشت شهدای دولت" در گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای والامقام به‌ویژه شهدای کارمند برگزار شد.
در این مراسم که با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، شادمهر کاظم زاده نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، مدیران دستگاه های اجرائی و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ای برگزار شد، از "خانواده های معظم شهدای کارمند" تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در این مراسم ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه ۳۰۰۰ شهید استان ایلام، گفت: در استان ایلام خون بیش از ۹ هزار شهید ریخته شده است.
وی افزود: استان ایلام و کل ایران بزرگ اسلامی، سرزمین مقدسی است اما ایلام ویژگی هایی دارد که دیگر استانها ندارند.
امیری افزود: شهدای ایلامی و شهدایی که از مناطق دیگر کشور در این سرزمین مقدس جان خود را فدا کردند، برای پاسداری از اسلام، انقلاب و ایران آمده بودند و باید نسبت به این ایثارگری ها درود فرستاد و تعظیم کرد.
سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز در این مراسم با تجلیل از رشادتها و فداکاری‌های مردم ایلام در دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، اظهار داشت: رشادت ها و سلحشوری های مردم ایلام دشمن را در مرزهای استان ناکام گذاشت.
استاندار ایلام به اقدامات صورت گرفته در جهت توسعه و آبادانی استان اشاره کرد و افزود: اگر چه در طول ۸ سال دفاع مقدس، امکان کار کردن در ایلام وجود نداشت، اما در دولت های مختلف تلاش شد این عقب ماندگی جبران شود و امروز عزم دولت تدبیر و امید برای توسعه استان جدی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این مراسم با اشاره به آمار شهدای کارمند استان ایلام، گفت: استان ایلام ۱۶۲ شهید عظیم الشان را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.
تولیده با اشاره به اینکه ۲۹ دستگاه اجرائی استان ایلام، افتخار تولیت آستان مقدس شهیدان را بر عهده دارند، تصریح کرد: آموزش و پرورش استان با ۵۶ و جهاد کشاورزی با ۲۱ شهید عظیم الشان،  مفتخرند به اینکه بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده اند.
وی تلاش مدیران و مسئولان استان در خدمت به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را بسیار ارزنده دانست و از حمایت‌های بی دریغ و همه جانبه استاندار ایلام در پیگیری مسائل و رفع مشکلات جامعه معزز ایثارگری استان تقدیر کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 304289