داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مهر:
اتحاد و سعادت جامعه اسلامی در گرو وجود ولایت است
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
اراک- امام جمعه موقت تهران و دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر گفت: اتحاد و سعادت جامعه اسلامی در گرو وجود ولایت است، همانطور که پیامبر اکرم(ص) پرچم ولایت را در غدیر به دست صاحب آن دادند.
 
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله کاظم صدیقی جمعه شب در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر در مسجد الزهرا(س) شهر اراک، به بیان ویژگی های امامت از دیدگاه شیعه پرداخت و اظهار داشت: معصوم بودن یکی از این ویژگی های امام بوده و بر اساس آن امام از هرگونه رذایل اخلاقی پاک است.
امام جمعه موقت تهران و دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر، احاطه علمی را از دیگر ویژگی های امام عنوان کرد و افزود: این از ویژگی های امام است که هر کس در شب و روز در خلوت خود، هر فکری در سر می پروراند، امام نسبت به آن آگاهی دارد.
وی با بیان اینکه امامت یک امر انتخابی نیست، ابراز داشت: ولایت از دیگر ویژگی های امام است و به اندازه ای مهم است که پیامبر پرچم ولایت را پس از ۲۳ سال مجاهدت در راه خداوند متعال، به دست امیرالمومنین حضرت علی(ع) رساند و رویداد عظیم و ماندگار غدیر را رقم زد.
امام جمعه موقت تهران و دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر خاطرنشان ساخت: در جامعه اسلامی، برخورداری از ولایت تضمین کننده اتحاد و سعادت جامعه است. همانطور که مقام معظم رهبری وعده پیروزی حزب الله در برابر دشمنان را در زمان یاس و نامیدی دادند و در نهایت این امر محقق شد.
آیت الله صدیقی همچنین در سخنان خود به فرارسیدن ماه محرم اشاره کرد و به بیان مصیبت های عاشورا و امام حسین(ع) و یارانش پرداخت.
امام جمعه موقت تهران و دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر همچنین بیان کرد: طبخ ۱۵۰ دیگ غذا برای اطعام مردم در اراک و تجلیل از سادات و رسیدگی به امور مردم در روز عید غدیر سال جاری از اقدامات پرافتخاری است که در این استان به انجام رسیده است.
 
کد خبر 4706580
کد مطلب: 304362