داخلی صفحه مرکزی خبر
 
دیار آفتاب:
افرادی که به دنبال گروه گرایی هستند از ولایت منحرف شده اند
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه ولایت روح و جان رسالت است گفت: اگر ولایت مدار باشیم جامعه دچار دوقطبی نمی شود و لذا کسانی که دنبال اختلاف انگیزی و گروه گرایی هستند از ولایت منحرف شده اند.
 
به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر شامگاه جمعه در آیین گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر در مسجد الزهرا(س) اراک ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دولت به ویژه شهیدان باهنر و رجایی و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، گفت: مسئله ولایت در قرآن بسیار تاکید شده است و از دیدگاه شیعه امام دارای ۳ ویژگی «معصوم»، «احاطه علمی» و «جعل الهی» است.
صدیقی اظهار کرد: آیه تطهیر بهترین دلیل برای معصوم بودن است و کسی که معصوم است نه قبل از امامت و نه بعد از امامت گناهی نکرده و در یک جمله غیر از خدا را نمی بیند و در واقع خداوند در وجود او دیده می شود.
امام جمعه موقت تهران در این خصوص تصریح کرد: امام «جعل الهی» می خواهد و لذا اگر فردی را هم تمام عالم قبول داشته باشند ولی خواست الهی نباشد حکم ولایت نخواهد داشت.
وی با تأکید بر اینکه خداوند در سه چیز به پیامبر گرامی اسلام تاکید زیادی داشته و آن مسئله وحی، توحید و ولایت است، گفت: خداوند در خصوص وحی به پیامبر تاکید می کند که نباید کم و زیادی در این خصوص صورت پذیرد چراکه قوانین الهی حساب و کتاب خاص خود را دارد و کسی حتی پیامبر نمی تواند در آن دخالت کند.
دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر در این خصوص ادامه داد: توحید نیز مسئله مهمی در دستگاه الهی است چراکه ویروس شرک اگر در قلب، سیاست، مدیریت، گرایشات و رفتارها باشد حکم ولایت را باطل می کند.
وی با بیان اینکه مسئله ولایت مهمترین موضوعی است که خداوند به پیامبر ابلاغ می کنند افزود: لذا می فرمایند اگر این را انجام ندهی رسالت پیامبری از بین می برند و در واقع ۲۳ سال زحمات و سختی ها در ولایت خلاصه شده و جاری شدن ولایت امیرالمؤمنین(ع) یک ضرورت بود.
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه ولایت روح و جان رسالت است گفت: اگر ولایت مدار باشیم جامعه دچار دوقطبی نمی شود و لذا کسانی که دنبال اختلاف انگیزی و گروه گرایی هستند از ولایت منحرف شده اند.
وی با بیان اینکه ولایت مدار شایسته سالار است بیان داشت: ولایتمدار برحسب شرع تصمیم می گیرد بنابراین اتحاد و وحدت ضامن بقا و سلامتی ماست که هم در قرآن و هم در روایات بسیار تاکید شده است.
دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر، امام معصوم را قرآن ناطق خواند و افزود: مصونیت و حفاظت از قرآن بسیار مهم است و در واقع خداوند برای اینکه قرآن به سرنوشت انجیل و تورات مواجه نشود مسئله ولایت را پس از پیامبر جاری می کنند.
وی با اشاره به اینکه در روایات اهل سنت بیش از ۱۶۰ حدیث وجود دارد که پیامبر به اصحابشان می فرمایند اوصیاء و ائمه پس از من ۱۲ امام شیعه هستند گفت: اگر امام نبود نه اسلام تبیین می شد نه دین اجرا و لذا اگر امام نبود هیچ یک از دستورات الهی تبیین نمی شد و اگر هم معصوم در راس حکومت نباشد دین قطعا اجرا نمی شد.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه  امروز در آستانه یک قدمی ظهور امام زمان(عج) قرار داریم گفت: امروز کسی که راس حکومت اسلامی قرار دارد به عنوان ولی فقیه پرچم دار اسلام است و اجازه نمی دهد ذره ای اسلام منحرف شود.
وی در این خصوص ادامه داد: به طور مثال در ابتدای جنگ سوریه مسئولین وقت همگی مخالف ماندن بشار اسد و مسئله مقاومت بودند ولی مقام معظم رهبری و یاران صادق او همچون شهید همدانی ها و قاسم سلیمانی ها مقاومت را زنده کردند.
آیت الله صدیقی با اشاره به دستاوردهای جبهه مقاومت عنوان کرد: امروز می بینیم آن چیزی که در منطقه مانده مقاومت که در اوج اقتدار است و اینها از تدبیرها و دوراندیشی های رهبر الهی نظام اسلامی است که امر او امری الهی است.
وی با تأکید بر اینکه پیشگویی های امام(ره) و رهبر معظم انقلاب نشان از این دارد که ولایت آنها کاملا الهی و منصوب از جانب امام زمان(عج) هستند گفت: در واقع  این را می توان از مدیریت آنها در حوادث و مقاطع حساس انقلاب به وضوح مشاهده کرد.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شهر اراک در دهه ولایت برای ترویج شعائر دینی گوی سبقت را از دیگرها برده است افزود: اتفاقی که در عید غدیر برای اطعام چندین هزار نفر در بیش از ۵۰ مسجد انجام شد بسیار ارزشمند بود و این اتفاق یک انقلاب دینی در این شهر ایجاد کرد.
وی در این خصوص تصریح کرد: مسئولین و همه باید افتخار کنند که این شور مردمی برای امیرالمؤمنین(ع) در این شهر وجود دارد و باید برای تقویت آن بکوشند و لذا استمرار چنین کارهایی یک ضرورت است.
دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر در پایان خاطر نشان کرد: در آستانه محرم هستیم همه باید به استقبال این ماه برویم و لذا تقویت ارزش هایی که امام حسین(ع) برای آن قیام کردند در جامعه باید در اولویت باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 304367