داخلی صفحه مرکزی خبر
 
فارس:
هر اقدام ترامپ کلاهی بر سر کشور است
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا گفت: هر اقدام ترامپ کلاهی بر سر کشور است، همان‌گونه که امپراطوری شوروی را به سقوط کشاندند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از محلات، آیت‌الله سعیدی ظهر امروز در اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلبه و روحانی استان مرکزی با اشاره به شاخص‌های پیشتاز بودن روحانیت اظهار داشت: روحانیت برای بر عهده گرفتن مرجعیت فکری، اعتقادی و هدایتی جامعه باید شاخص‌ها و الزاماتی را داشته باشد، پیشتازی قراردادی نبوده و الزاماً روحانیت در هر شرایطی جلودار و پیشتاز نیستند.
وی افزود: پیشتازی شرایط و التزاماتی دارد که روحانیت، علما و مراجع باید از این موارد برخوردار باشند تا بتوانند پیشتازی خود را به منصه ظهور برسانند.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری استکبار به دنبال منزوی کردن امام(ره) بود، اما امام(ره) با یک بیانیه و سخنرانی رهبری خود را ثابت می‌کرد، بر همین اساس روحانیت باید به الزامات پیش‌قراولی و پیشتازی جامعه خود توجه کند، همان‌گونه که در تاریخ شاهد این مهم از سوی اشخاصی بزرگی مثل ملاعلی کنی، شیخ نوری، مرحوم کاشانی و غیره بودیم.
سعیدی بیان کرد: نقش روحانیت دفاع از بشریت، دین و کیان اسلام بوده و یکی از الزامات پیشتازی جامعه روحانیت توجه زمان و زمان‌شناسی است که در روایت‌های مختلف نیز مورد تأکید قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: کسی که آگاه به زمان باشد مورد شبیخون قرار نمی‌گیرد، عالم و روحانیت(مرجع) دیده‌بان جامعه بوده و باید نسبت به زمان و امور مربوط به آن آگاهی کامل داشته باشد، زیرا تکلیف در زمان‌های مختلف تغییر کرده و زمان و مکان در استنباط حکم مؤثر است.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا ادامه داد: همان‌گونه که عصر جاهلیت با عصر پیامبر اسلام(ص) متفاوت بود و در عصر جاهلیت مردم چند دسته و چند فرقه بودند، اما پس از انقلاب پیامبر اکرم(ص) همه این دسته‌بندی‌ها تغییر کرد و همه در مبارزه در کنار پیامبر(ص) قرار گرفتند.
سعیدی افزود: در عصر پیامبر(ص) شرایط کاملاً عوض شد و تشکیل اندیشه، فکر و گروهی خارج از حیطه محوری پیامبر اسلام(ص) باطل و انحرافی بود، پس از آن نیز عصر حضرت علی(ع) با عصر پیامبر(ص) متفاوت بود زیرا خواصی که به دین نزدیک بودند و مبلغ و پیام‌رسانی دین را بر عهده داشتند به متغیرهای زمانی و مکانی توجه نداشتند و منحرف می‌شدند.
وی تصریح کرد: تفاوت عصر کنونی نیز تلاش برای اتصال زمان از آینده به گذشته، گذشته به حال و حال به آینده و غیره است، تاریخ قابلیت تکرار دارد.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا بیان کرد: در طول این یک هزار سال همیشه حاکمیت دینی در کار نبوده و دسته‌بندی‌هایی در جامعه وجود داشت که خارج از اسلام بود، هرچند که در داخل دین نیز تفکرات زیادی وجود داشت و روحانیت به چند دسته تقسیم می‌شد.
سعیدی خاطرنشان کرد: در این ایام عده‌ای دانسته یا ندانسته از حکومت شاه دفاع می‌کردند، عده‌ای از علما در برابر طاغوت استادند و عده‌ای نیز هیچ حرکتی نکردند و بی‌تفاوت ماندند، بعد از انقلاب و تشکیل حکومت دینی در کشور، ولی‌فقیه در رأس نظام قرار گرفت.
وی ادامه داد: اقتضای عصر امام(ره) با عصر مقام معظم رهبری متفاوت بوده، امام(ره) برای ایجاد انقلاب اسلامی تلاش بسیاری کردند، انقلابی که دنیا را تکان و ارکان نظام‌های موجود را به لرزه  درآورد، با مدیریت خوب امام(ره) در جنگ تحمیلی پیروز شدیم و یک وجب از خاک کشور جدا نشد، بر همین اساس باید دوره‌ ۱۰ سال رهبری امام(ره) را خوب بشناسیم.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا ادامه داد: در عصر مقام معظم رهبری و ۳۰ سال رهبری ایشان، با مسائل و مشکلات بسیاری روبه‌رو بودیم، در این ایام ۹ جنگ به روش‌های مختلف در عرصه‌های مختلف و خارج از کشور رخ داد که مقام معظم رهبری با مدیریت هوشمندانه خود توانستند میراث امام(ره) را حفظ و انقلاب ایران را در اوج قدرت و عظمت حفظ کند.
سعیدی افزود: در جنگ‌های که در کشورهای عراق و سوریه رخ داد مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری سبب شد همه به این مهم اعتراف کنند که اگر داعش در دمشق و بغداد قدرت می‌گرفت چه خطرهایی را برای کشور ایجاد می‌کرد.
وی تصریح کرد: دفاع از مقاومت، دفاع جدی از حرم اهل بیت، دفع شروریت اشرار تاریخ معاصر از اهداف حضور ما در جنگ کشور سوریه  علیه داعش بود، داعش به دنبال از بین بردن استقلال سوریه و تجزیه جبهه مقاومت بود، عربستان و امارات نیز هم‌اکنون به دنبال تجزیه یمن هستند.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا بیان کرد: یکی دیگر از تفاوت‌های عصر امام(ره) و مقام معظم رهبری در فضای مجازی است، زمان امام(ره) فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای وجود نداشت، اما هم‌اکنون با امپراتوری رسانه‌ای مواجه هستیم، این فضای مجازی می‌تواند تفکر و اندیشه مردم را تغییر دهد و می‌تواند زمینه ایجاد اختلال در انتخابات را نیز فراهم کند، امیدواریم قوه قضائیه به حوزه فضای مجازی و رسیدگی به امور مربوط به آن نیز وارد شود.
سعیدی خاطرنشان کرد: شرایط کنونی ویژه بوده و مردم باید از تفکرات دشمن به‌ویژه آمریکا و ترامپ آگاه شوند، ترامپ عامل اقتدار ایران را در ۴ گزینه انسجام ملی، قدرت انرژی(نفت و گاز)، قدرت منطقه‌ای و نفوذ معنوی ایران در منطقه و جهان اسلام و قدرت دفاعی نظام مطرح کرده و به دنبال برهم زدن انسجام ملی است زیرا اعتقاد دارد ۳ گزینه آخر اقتدار کشور بر روی میز مذاکره قابل برطرف شدن است.
وی ادامه داد: هر اقدام ترامپ کلاهی بر سر کشور است، همان‌گونه که امپراتوری شوروی را به سقوط کشاندند.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا افزود: راهبرد مقام معظم رهبری مقاومت در برابر دو گزینه جنگ یا تسلیم است، هم‌اکنون شاهد پاسخگویی مثبت راهبرد هوشمندانه مقام معظم رهبری است، بر اساس نظرسنجی انجام شده بیشتر مردم ایستادگی در برابر آمریکا را تنها راه‌حل دانستند.
سعیدی تصریح کرد: تقویت جبهه مقاومت، بازدارندگی و عقب‌نشینی دشمن از پیامدهای راهبرد هوشمندانه مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره به ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا نیز گفت: شلیک موشک سوم خرداد قدرت پدافندی و قدرت دفاعی کشور را هم‌تراز کرد، ساقط شدن پهپاد جاسوسی رادارگریز و مدرن آمریکایی در ارتفاع ۱۸ هزار کیلومتری سبب عقب‌نشینی دشمن و تغییر مواضع امارات شد.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا جریان شناسی را یکی دیگر از ویژگی‌های بارز برای پیشتازی روحانیت دانست و بیان کرد: باید بررسی شود که امروز خطر و مشکل کجا است.
 سعیدی ادامه داد: روحانیت در طول چندین قرن گذشته بسیار خوب درخشیده اما امروز انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری به حضور فعال روحانیت در همه عرصه‌ها نیاز دارد.
وی افزود: برگزاری اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلبه و روحانی در استان مرکزی، استان زادگاه امام(ره) افتخاری برای استان مرکزی است.
مسئول عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا تصریح کرد: ولایتمداری، مردم‌داری، ساده‌زیستی، جریان‌شناسی، زمان‌شناسی، ایثار و از خودگذشتگی، کادرسازی و ساخت دانشکده شهید محلاتی از ویژگی‌های بارز شهید والامقام فضل‌الله محلاتی بود.
اجلاسیه شهدای طلبه و روحانی تلفیقی از دو جهاد تبلیغی و دفاعی است
امام جمعه محلات گفت: اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلبه و روحانی استان مرکزی تلفیقی از دو جهاد تبلیغی و دفاعی است.
به گزارش فارس حجت‌الاسلام مهدی ربانی در اجلاسیه ۱۱۰ شهید طلبه و روحانی استان مرکزی اظهار داشت: وقتی انسان خود را مالک چیزی نداند تنها گوش جان به فرمان خدا می‌سپارد، کسی که ملک و هر چیزی که خداوند به آن عنایت کرده را در راه خدا هزینه کند، مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرد.
وی افزود: دو نوع جهاد تبلیغی و دفاعی وجود دارد، این اجلاسیه تلفیقی از دو جهاد تبلیغی و دفاعی بوده و قربانیان این مسیر نورانی افرادی بودند که از همان ابتدا فریاد زدند بازگشت همه به سوی خدا است.
امام جمعه محلات تصریح کرد: این افراد هر لحظه منتظر و گوش به فرمان خداوند بودند و در مسیر اطاعت الهی استوار بودند.

ربانی بیان کرد: ما نیز باید هر لحظه آماده امر الهی و اطاعت از آن باشیم.
به گزارش فارس استان مرکزی تعداد 110 شهید روحانی تقدیم انقلاب کرده است که در راستای تکریم و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای روحانی استان مرکزی اجلاسیه شهدای طلاب و روحانیون که ذیل کنگره نقش ملی امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان است، با توجه به اینکه شهید محلاتی زادگاهشان در محلات است، در این شهرستان برگزار شد.
 «شهدای روحانی پیشتاز مبارزه با دشمنان انقلاب بودند» خبری است که در ارتباط با این اجلاسیه در خبرگزاری فارس منتشر شده است.
انتهای پیام/ 
کد مطلب: 304370