سفر حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به خراسان جنوبی/ادای احترام به مقام شهدا و افتتاح کتابخانه شهید بصیری پور
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه 9 شهریورماه به‌منظور دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و افتتاح چند پروژه فرهنگی و اداری وارد استان خراسان جنوبی شد.
سفر حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به خراسان جنوبی/ادای احترام به مقام شهدا و افتتاح کتابخانه شهید بصیری پور
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در ابتدای حضور خود در شهر بیرجند با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و در ادامه با حضور در مراسم افتتاح کتابخانه شهید بصیری‌پور، با اشاره به قرار داشتن در آستانه ماه محرم گفت: امام حسین (ع) به همه مردم درس ایمان، فداکاری و از همه مهم‌تر درس ایثار و شهادت داد.
وی ادامه داد: راه‌اندازی مراکز فرهنگی مانند کتابخانه به‌منظور رشد جامعه است و جامعه‌ای که با کتاب و کتاب‌خوانی رشد کند در برابر تمام توطئه‌های دشمنان پیروز خواهد بود و جای خوشحالی است که در حال حاضر 77 کتابخانه در سطح استان خراسان جنوبی  وجود دارد و از مسئولینی که در این زمینه تلاش کرده‌اند تقدیر و تشکر می‌کنیم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به وجود بیش از 2 هزار شهید و 4 هزار جانباز در شهر بیرجند گفت: پیروزی‌هایی که تاکنون در کشورمان به دست آمده به برکت ایثار و فداکاری مردم ما بوده است و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از وظایف اصلی ماست که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز بوده است و در همین راستا مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی بخشی از این کتابخانه را با کتاب‌های مربوط به شهدا و ایثارگران تجهیز خواهند کرد.
معاون رییس جمهور افزود: ساختن کتابخانه به تنهایی کافی نیست و خانواده‌ها نیز باید بکوشند فرزندان خود را با کتاب و کتاب‌خوانی آشنا کنند و مسئولان نیز باید برنامه‌هایی در این زمینه انجام دهند.
گفتنی است شهید ستوان یکم بصیری‌پور تنها شهید مدافع حرم استان خراسان جنوبی است که در 19 فروردین 1397 در سن 32 سالگی در سوریه به شهادت رسیده است. کتابخانه شهید بصیری‌پور با زیربنای 450 متر مربع در محله مهرشهر بیرجند تجهیز شده است و با بهره‌برداری از این مجموعه بیش از 20 هزار نفر از خدمات کتابخانه برخوردار خواهند شد.
افتتاح ساختمان اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی، دیدار چهره به چهره با جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و حضور در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی از دیگر برنامه‌های حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در سفر به این استان است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 304400