داخلی صفحه یزد خبر
 
اتمام سامان‌دهی ۷ گلزار شهدا در یزد/۲۰ گلزار در دست اقدام است
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۷
گروه اجتماعی- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به وجود ۳۲۷ گلزار شهدا در استان گفت: در حال حاضر عملیات ساماندهی ۲۴۴ گلزار شهدا در استان پایان یافته و ۲۰ گلزار شهدا در دست اقدام است.
اتمام سامان‌دهی ۷ گلزار شهدا در یزد/۲۰ گلزار در دست اقدام است
 
احمد ابراهیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای کارمند استان و تبریک هفته دولت در گفت‌وگو با ایکنا یزد اظهار کرد: یادواره شهدای کارمند طبق سنوات گذشته روز پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ الی ۹ صبح در محل مسجد روضه محمدیه (حظیره) برگزار می‌شود.وی تشکیل کمیته ایثارگران ستاد بزرگداشت هفته دولت با حضور نهادهایی همچون سپاه، بنیاد شهید، استانداری، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ...را یادآور شد و گفت: این نشست با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار و در خصوص برنامه‌های مختلف این حوزه در هفته دولت بحث و تبادل‌نظر شد.
ابراهیمی افزود: دیدار و تکریم خانواده شهدای کارمند نیز در این هفته برگزار می‌شود که البته در روز جمعه با حضور مسئولان به دیدار تعدادی از خانواده‌های شهید خواهیم رفت.
وی تجلیل از کارمندان طرح تکریم ارباب رجوع را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: ملاقات عمومی و دیدار مردمی در شهرستان‌ها توسط این نهاد در حال اجراست و ما با رویکرد اقتصاد مقاومتی و اینکه جامعه هدف برای بیان مشکلات در مرکز استان حضور یابند، ما به شهرستان‌ها می‌رویم و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا و در جهت رفع تلاش خواهیم کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد سرکشی و عیادت از بیماران در بیمارستان‌ها، دیدار با خانواده شهدای روستایی، تجلیل از بازنشستگان، دیدار با خانواده ۸ کارمندی که متوفی شده‌اند از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد و با اشاره به پروژه‌های عمرانی در این هفته بیان کرد: عملیات ساماندهی ۷ گلزار شهدا به اتمام رسیده است که مراسم رسمی اعلام پایان کار سامان‌دهی گلزارهای یادشده در طول هفته دولت با حضور مسئولان استان برگزار خواهد شد.
ابراهیمی با اشاره به وجود ۳۲۷ گلزار شهدا در استان، مسقف بودن، معماری و طراحی خاص این گلزار و استحکام را از ویژگی‌های گلزارهای شهدای استان بیان کرد و گفت: در حال حاضر عملیات ساماندهی ۲۴۴ گلزار شهدا در استان پایان یافته و ۲۰ گلزار شهدا در دست اقدام است.
وی برگزاری مسابقات ورزشی کارمندان دولت، تجلیل از ۱۷ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران که در کنکور رتبه‌های تک رقمی یا دو رقمی کسب کرده‌اند، استقرار میزخدمت در شهرستان‌ها را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان یزد گفت: برگزاری یادواره و یادبودهای شهدا در استان هم به لحاظ کیفی و هم کمی از استان‌های برترهستیم چرا که این استان به دلیل سبقه مذهبی، این برنامه توسط مردم یه صورت خودجوش در حال برگزاریست و مردم خود پیش قدم می‌شوند به نحوی که سال گذشه ۲۵۰۰ یادبود و یادواره  در استان برگزار شد.
 
کد مطلب: 304411