داخلی صفحه اصفهان خبر
 
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اصفهان برنامه‌ مراسم سوگواری محرم را اعلام کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰
برنامه‌ مراسم سوگواری دهه اول محرم توسط معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان اعلام شد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اصفهان برنامه‌ مراسم سوگواری محرم را اعلام کرد
 
به گزارش ایثار اصفهان، حیدری در گفتگو با خبرنگار ایثار اصفهان ضمن تسليت فرارسيدن ايام سوگواری و عزاداری شهادت سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبد الله الحسين(ع) و اصحاب باوفايشان، با اشاره به مراسم عزاداری محرم اظهار داشت: در این میان جامعه بزرگ ایثارگر استان اصفهان با برگزاری برنامه‌های و آئین‌های باشکوه و جلوه‌های خاص و معنادار از حرکت حضرت امام حسین(ع) و درسی که می‌توان از نهضت عظیم امام سوم شیعیان آموخت با برنامه‌های متنوع به صورت خودجوش در خدمت عزاداران سیدالشهدا(ع) خواهد بود.
وی ادامه داد: مراسم عزاداری اباعبدالله‌ الحسین همراه با اقامه نماز صبح هر روز از ابتدای ماه محرم به مدت 10 روز و سخنرانی مذهبی و قرائت زیارت پرفیض عاشورا در خیمه گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.
حیدری با اشاره به دیگر مراسم سوگواری در ماه محرم خاطرنشان کرد: همچنین مراسم سوگواری امام حسین(ع) هر شب با حضور هیئات مذهبی بعد از نماز مغرب و عشا در گلستان شهدای اصفهان برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی‌ اصغر(ع) ساعت 8 صبح جمعه 15 شهریور مصادف با ششم محرم‌ در خیمه حسینی گلستان شهدا ویژه شیرخوارگان حسینی(ع) برگزار می‌شود که همه ساله با استقبال بی‌نظیری روبرو بوده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اصفهان از برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا و یاران باوفای ایشان توسط حسینیه و هیئت آزادگان سرافراز استان اصفهان خبر داد و یادآور شد: این مراسم در حسینیه امام موسی کاظم(ع) واقع در خیابان ولی عصر(عج) اصفهان توسط آزادگان سرافراز، دهه اول محرم الحرام، بعد از نماز مغرب و عشا با مدیحه‌سرایی مداحان و ذاکرین اهل‌بیت(ع) برپاست.
وی در پایان عنوان داشت: جانبازان قطع نخاع مرکز فرهنگی توانبخشی جانبازان شهید مطهری اصفهان واقع در خیابان کمال اسماعیل نیز در ماه محرم میزبان عزاداران سیدالشهدا هستند که این مراسم با اقامه نماز مغرب و عشا، سخنرانی مذهبی و حضور هیئات مذهبی همراه است.
گفتنی است، در حسینیه های شهید، مراکز فرهنگی گلزارهای شهدای سراسر استان نیز مراسم های قرائت زیارت عاشورا و مرثیه سرایی توسط خاندان مکرم ایثارگران در طول ماه های محرم و صفر برگزار می شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 304553