داخلی صفحه گلستان خبر
 
صندوق شاهد پشتوانه جامعه ایثارگری است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
مدیرکل بنیاد گلستان صندوق شاهد را پشتوانه‌ای مهم در خدمت به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر یادکرد و افزود: دلیل موفقیت صندوق شاهد عملکرد مناسب، سریع و توأم با اعلام رضایت جامعه ایثارگری است.
صندوق شاهد پشتوانه جامعه ایثارگری است
 
به گزارش ایثار واحد گلستان؛ اسرافیل وزیری در حاشیه جلسه پیگیری روند رسیدگی به مناطق سیل زده استان گلستان گفت: صندوق شاهد یک صندوق پویا و فعال است که همواره توانسته حجم سنگینی از مراجعات بنیاد شهید را پاسخگو باشد.
وی افزود: به دنبال وقوع سیل در استان و وارد آمدن خسارات سنگین مالی به هم استانی‌های عزیز و پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر پیگیری و مساعدت در خسارت‌های به وجود آمده و بنا به وظایف ذاتی بنیاد از اولین ساعات وقوع حادثه علیرغم مصادف بودن با ایام تعطیلات نوروزی، دستور تشکیل ستاد بحران و رسیدگی به خانواده شهدا و ایثارگران را ضمن بررسی‌های سریع، دقیق و کارشناسی در دستور کار بنیاد گلستان قراردادیم.
مدیرکل بنیاد گفت: در این راستا گروه‌های بازدید از جامعه ایثارگری در شهرستان‌های سیل‌زده استان آغاز به فعالیت نموده و مقرر شد صندوق قرض‌الحسنه شاهد به‌عنوان محور و مرکز ثقل حمایت‌های مالی در خصوص خسارت‌های وارده به خانواده‌های شاهد و ایثارگر با بازدیدهای میدانی و مکاتبات و هماهنگی با مرکز و همچنین با دستور معاونت توسعه مدیریت بنیاد کشور به جامعه معزز ایثارگری حادثه‌دیده از سیل یک فقره وام اضطراری با رعایت اقدامات کارشناسی به‌منظور تأمین مخارج بازسازی مسکن پرداخت کند.
اسرافیل وزیری تصریح کرد: در حادثه سیل گلستان مجموعه 186 فقره وام به مبلغ 30/526/000/000 ریال به جامعه ایثارگری حادثه‌دیده از سیل اعطا گردید.
این مقام مسئول بابیان اینکه در چند سال اخیر فعالیت‌های خوبی در صندوق انجام‌شده است خاطرنشان کرد: مهم‌ترین وظایف و هدف این مجموعه اعطاء تسهیلات به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگرمی باشد و حرکت صندوق، در چند سال اخیر حرکت روبه‌جلو بوده.
وی کسب مجوز رسمی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای صندوق قرض‌الحسنه شاهد نشان‌دهنده سلامت کار مجموعه دانست.
انتهای پیام/


 
کد مطلب: 304646
 


 
 
ضرورت تشکيل و برخی از کارکردهای مهم بسيج مستضعفين
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...