معاون فرهنگی بنیاد استان کهگیلویه وبویراحمد:
فعالیت 34 حسینیه شهید کهگیلویه و بویراحمد در ایام محرم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی 34 حسینیه شهید استان برای عزاداری اباعبدالله‌الحسین (ع) و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ، احمد بهرامی معاون فرهنگی بنیاد شهید وامور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمدظهر امروز در جلسه هماهنگی با متولیان حسینه ها شهدا در یاسوج  ضمن تسلیت فرارسیدن ماه حزن و اندوه محرم و شهادت ابا عبدالله‌الحسین(ع) اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران همچون سنوات گذشته برنامه‌های عزاداری سید و سالار شهیدان را برگزار می‌کند.
بهرامی  از آمادگی 34 حسینیه شهید در استان برای عزاداری امام حسین(ع) و ابوالفضل‌العباس (ع) خبر داد و گفت: این حسینیه‌ها در ایام محرم مروج فرهنگ ایثار و شهادت هستند.
بهرامی  با اشاره به واقعه بزرگ کربلا تصریح کرد: اگر به حادثه بزرگ کربلا و درس‌های آن توجه کنیم متوجه می‌شویم که یکی از اساسی‌ترین درس‌های آن دشمن‌شناسی است.
این مسئول با بیان اینکه با دشمن‌شناسی به موقع می‌توان در مقابل دشمنان ایستادگی کرد، گفت: مسئله دشمن‌شناسی در دنیای امروز در راستای روشنگری بسیار با ارزش است.
معاون فرهنگی  بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه اگر مسئله دشمن‌شناسی به موقع مورد توجه قرار نگیرد ضرر می‌کنیم، گفت: با آگاهی کامل باید در مقابل دشمنان ایستاد.
این مسئول افزود: 34 حسینیه شهید در کهگیلویه و بویراحمد در ایام محرم مروج فرهنگ ایثار و شهادت است که در راستای ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس فعالیت می‌کنند.
بهرامی  محور فعالیت‌های حسینیه‌های شهید را برگزاری جشن‌ها و عزاداری اهل‌بیت ‌(ع)، برپایی جلسات آموزش و روخوانی قرآن کریم، برگزاری کلاس‌های فرهنگی و آموزشی و توجه به مسائل روز جامعه عنوان کرد.
این مسئول با بیان اینکه حسینیه‌های شهید کهگیلویه و بویراحمد توسط والدین و خانواده‌های شهدا در منازل شهدا و به نام آن‌ها فعالیت می‌کنند، گفت: هر ساله تعداد بسیار زیادی از هم‌استانی‌ها در مراسم‌ها و مناسبت‌های مختلف فرهنگی و مذهبی حضور به هم می‌رسانند.
بهرامی تصریح کرد: بنیاد شهید استان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از برنامه‌های اجرایی در این اماکن مذهبی استقبال می‌کند و از فعالان این عرصه نیز حمایت می‌کند.
پایان پیام
کلمات کليدی: بهرامی ،بنیاد شهید ،حسینیه های شهدا ، ایثار کهگیلویه،محرم
کد مطلب: 304712
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور